İnternetYoutube

Youtube’un yasakladığı silah kanalı videolarını cinsel içerikli siteden paylaşacak

Silah kanalı InRange TV, YouTube silah reklamıyla ilgili aldığı karar sonrasında büyük sıkıntılar yaşıyor. Silah kanalı  bundan böyle videolarını ünlü cinsel içerik sitesi Pornhub’a taşımaya karar verdiği haber veriliyor. Yasaklanan silah yapımı videolarının ardından böyle bir karar aldıklarını açıklayan kanal yöneticileri, .YouTube’un yayın politikalarını eleştirdiler.

VİDEOLARINI CİNSEL İÇERİKLİ SİTEDEN YAYINLAYACAK

YouTube kendi mecrasındaki bazı videoları yasaklayarak yayından kaldırmıştı. Silah yapımını gösteren videolar yayın politikalarına aykırı bulunduğu gerekçesiyle kaldırıldı.

Silah kanalı,  eleştiriye açık videolara reklam veren Google‘ın böyle bir karar olmasına itiraz etmişti. Kanal yöneticileri, YouTybe’a “o videolar dururken neden bizim kanalımıza ilişiyorsunuz” tepkisi vermişti.

YAŞANAN KORKUNÇ OLAY YOUTUBE’U ETKİLEDİ

YouTube’da silah reklamı veya silah yapımını gösteren videolara karşı yasak getirilmesinin  çıkış noktasında geçtiğimiz ay yaşanan korkunç bir olay var. Florida’da bir okulda 17 kişinin öldürülmesinin ardından, anti-militarist avukat ve savcılar, silah şirketlerine ciddi baskılar uygulamaya başladılar. İnternet ve ana medyada reklam gösterimlerine de sıkı denetimler gelmesi gündemde.

YouTube’da bundan böyle özgür olamayacağının farkına varan silah kanalı, büyük sıkıntılar yaşamamak adına cinsel içerik sitesinde boy gösterme kararı aldı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu