GündemManşet

YSK Başkanı Sadi Güven sızdırılan kimlik bilgileri için ne dedi?

YSK Başkanı Sadi Güven’den kayıp kimlik bilgileriyle ilgili ilginç açıklama geldi. YSK Başkanı Sadi Güven, 50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerinin sızdırılmasıyla ilgili flaş açıklama yaptı. “İnternet sitelerinde yaptığımız araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgiler, siyasi partilere verdiğimiz veri tabanıyla uyuşmaktadır.” dedi.

YSK Başkanı Sadi Güven, yaptığı ilginç açıklamada  sistemlerinden herhangi bir sızma olamadığını söyledi. YSK Başkanı, medyada şok gelişme olarak yorumlanan 50 milyon  vatandaşa ait olan kimlik bilgilerinin sızdırılması hakkında merakla beklenen açıklamayı yaptı.

Sadi Güven, açıklamasında, “İnternet sitelerinde yaptığımız araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgiler, siyasi partilere verdiğimiz veri tabanıyla uyuşmaktadır. Mühendislerimiz incelemeleri yaptılar, bizdeki kayıtlarla bire bir uyumlu olmasına rağmen bizim sistemimizden herhangi bir sızma yoktur. Sızma, hemen hemen de imkansız derecede güçtür. Çok güçlü şekilde sistemi koruyoruz.” dedi.

“ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI BİZDEN BİLGİ TALEP ETTİ”

YSK Başkanı Güven; “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bizden bu konuda bilgi talebinde bulundu” diye konuşarak şöyle devam etti:

“Başsavcılık istemeden önce de kamuoyunda konuşulmaya başlandığında, belgeler doğru mudur, değil midir, nereden çıkmıştır, sızma mıdır, bizim verdiklerimiz listelerden kamuoyuna aktarılan bilgiler midir, bu konuda bir araştırma yapmıştık. Çalışmalarımız devam ediyor. O bilgileri başsavcılığa göndereceğiz. İnternette dolaşan dosyadaki verilerin 2008 tarihinde paylaşılan dosyalarla uyumlu olduğu görülmüştür.”

O dönemde listeleri kimlerin aldığının bilgisinin kendilerinde olduğunu söyleyen YSK Başkanı Sadi Güven; ” bizde var ama kim sızdırmıştır, bu yargının bilebileceği bir şey.” diye konuştu.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu