Yaşam

YSK’dan vatandaşlara mobil seçmen sorgulama uygulaması

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı “Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması” işle vatandaşa yeni bir kolaylık sunuyor. Vatandaşlar, Android ve iOS indirecekleri uygulama ile seçmen sorgulaması yaparak kendisinin, aynı hanedeki oturan yakınlarının oy verecekleri sandık alanı bilgilerini sorgulayabilecekler.

Vatandaşlar Mobil Seçmen Sorgulaması uygulama ile şu bilgilere ulaşabilecekler…

Yurt içinde ikamet eden seçmenler;

  • Askı dönemi içerisinde kişi, kendisinin, aynı hanede oturan yakınlarının ve aynı binada oturan seçmenlerin bilgilerini görüntüleyebilir; askı dönemi sonrası kendisinin ve aynı hanede oturan yakınlarının oy vereceği sandık alanı bilgilerini sorgulayabilir.
  • Seçim dönemleri dışında kişi, kendisinin ve aynı hanede oturan yakınlarının seçmen kütüğünde kaydının bulunup bulunmadığını kontrol edebilir.

Yurt dışında ikamet eden seçmenler;

  • Yurt dışı seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadığını, kayıtlı ise hangi dış temsilcilikte kaydının bulunduğu bilgilerini kontrol edebilirler.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu