MagazinTelevizyon

Yüksek Sosyete, Tatlı İntikam’a rakip oluyor

Star TV’nin çiçeği burnunda dizisi Yüksek Sosyete ilk bölümüyle hayranlarının beğenisini kazanmaya başladı. 2. bölüm fragmanı ile de gümbür gümbür geldiğinin seslerini veren yeni dizi Yüksek Sosyete son zamanların en çok beğenilen ve izlenen Kanal D’nin yeni dizisi Tatlı İntikam’a da rakip olacağa benziyor.

Yüksek Sosyete iki farklı gencin kendi hayatlarının dışında bir hayat arayışına yönelmesini ve bu oyunda yollarının kesişmesini anlatıyor. Yolların çaprazlama değiştiği Yüksek Sosyete’de kimlik ve kişilik arayışının duygusal motiflerle ve komik figürlerle desteklenmesi ile oyuncularının daha önce reyting yapmış yapımlardan seçilmesi sonucunda televizyon dünyasına hızlı bir giriş yaptığı gözleniyor. Yüksek Sosyete ilk bölümünde 4,02 reyting ve 12,52 yüzdelik bir pay almayı başararak yayınlandığı ilk gün olan 16 Haziran Perşembe gününün en çok izlenen dördüncü yapımı olarak televizyon arenasında varlığını hissettirmeye başladı.

Dizinin konusunu kısaca şöyle özetleyebiliriz. Cansu yüksek sosyete tabakasına ait bir ailenin yüreği ve aklı mütevazı kalmış bir kızıdır. Kerem ise; eski Türk filmlerindeki gibi emektar bir kahyanın zorluklarla okumuş, kendini geliştirmiş yakışıklı oğludur. Dizinin ana konusu ise yaşadıkları hayatla hayalleri arasında ters orantı olan bu iki gencin birbirini farklı kimliklerle tanıyarak aşık olmalarıdır. Zengin kızı Cansu fakir tezgahtar rolüne girmiş; Fakir oğlan Kerem ise arkadaşına minnet borcunu ödemek için dev şirketin varisi market müdürü arkadaşının ismine ve yerine geçerek zengin tabaka çocuğu rolü oynarken aynı markette farklı rolleriyle birbirleriyle tanışmışlardır. Dizi hayatı gereği bu iki karakterin aşık olması tabi ki kaçınılmaz. İşte bu aşk sürecinde kişilerin birbirlerine yaklaşımını, buluşmalarını, aşık oluşlarını ve zaman içinde gerçek kimliklerinin açığa çıkmasıyla nasıl bir tavır sergileyip neler yaşayacaklarının macerası dizinin konusu oluyor.

Tatlı İntikam da 2016 yaz sezonunda ses getiren ve yine komedi ile aşkı birleştiren dram dizisi olarak haftalardır tahtını kimseye kaptırmıyordu. Yine aynı tatta bir gençlik dizisi olan Yüksek Sosyete benzer bir tema ve benzer konularla karşımıza çıkıyor. Her iki dizi de yaz ekranın en kaliteli dizileri olarak büyük bir ivme ile ekrana giriş yaptılar. “Bu gidişle her hafta kendini geliştiren Tatlı İntikam’a, Yüksek Sosyete rakip olabilecek mi?” bunu zaman gösterecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu