Medya

Yüksel Aytuğ, Ersin Düzen’in maaşı üzenden Sabah’ın yönetimine mesaj mı verdi?

Sabah gazetesinin usta kalemi Yüksel Aytuğ, spor medyasında yaşanan maaş tartışmasını köşesine taşıdı. Yüksel Aytuğ, bugünkü yazısının “Gelin maaşlarımızı açıklayalım!” başlıklı bölümünde, TRT’de spor programı yapan ve aldığı maaşla gündeme gelen Ersin Düzen’le ilgili olarak meslektaşlarına çağrıda bulundu. Yüksel Aytuğ’un bu ilginç yazısı şüphesiz Sabah gazetesinin yönetimine de bir mesaj niteliği taşıyordu.

“Ersin Düzen, Fatih Altaylı’nın ‘500 bin liralık maaş’ yazısı sonrası yaptığı ilk açıklamada “Ben bu paranın 10’da birini bile almıyorum” dedi. Benim hesabıma göre 500 bin liranın 10’da biri 50 bin lira eder. Yani Düzen’in küçümsediği o maaşı ben 4 ayda alıyorum. 40 yıllık gazeteciyim.” diyen Yüksel Aytuğ şöyle devam etti:

“Bunları niye mi yazdım? Fatih Altaylı’yı, Ersin Düzen’i okuyan bakkal, kasap, hısım, akraba benim de öyle paralar kazandığımı sanıyor da ondan.. Eh ben, yukarıda maaşımı açıkladım sayılır. Sevgili köşe yazarı meslektaşlarım, sunucular, programcılar, var mısınız maaşlarınızı açıklamaya? Bence açıklayın.” İfadelerini kullandı.

İşte Yüksel Aytuğ’un ilgili köşe yazısı:

TRT’de görev yapan spor spikeri ve program sunucusu Ersin Düzen’in maaşı büyük polemik konusu oldu. Fatih Altaylı, Habertürk’teki yazısında Düzen’in TRT’den aylık 400 bin, Futbol Federasyonu’ndan danışmanlık ücreti olarak aylık 100 bin lira aldığını iddia edince kıyamet koptu. Ersin Düzen, hem sosyal medya hesabından hem de TRT’de canlı sunduğu programdan Altaylı’ya ateş püskürdü: “Bu iftirayı ispatlarsan ben bir daha ekranda görünmeyeceğim. Ama ispatlayamazsan sen ne yapacaksın?” diye sordu. Ardından TRT’den Ersin Düzen’in maaşıyla ilgili resmi açıklama geldi. Açıklamada Düzen’e aylık 25 bin lira ödendiğini, bu sezon yüzde 10 artışla 27 bin 500 lira ödeneceği belirtildi.

Ersin Düzen, Fatih Altaylı’nın ‘500 bin liralık maaş’ yazısı sonrası yaptığı ilk açıklamada “Ben bu paranın 10’da birini bile almıyorum” dedi. Benim hesabıma göre 500 bin liranın 10’da biri 50 bin lira eder. Yani Düzen’in küçümsediği o maaşı ben 4 ayda alıyorum. 40 yıllık gazeteciyim. Çalışmadığım gazete ve televizyon kalmadı. Bugüne kadar yayınlanmış 10 binden fazla makalem, 3 kitabım, senaryolarım, tiyatro oyunlarım, televizyonda sunduğum programlarım, en popüler yarışmalarda jüri üyeliklerim var. Ayıptır söylemesi, Türkiye’nin en çok okunan köşelerinden birini yazıyorum. Buna rağmen emekli bir milletvekilinin aldığından daha az maaşa çalışıyorum. Benim burada performansını eleştirdiğim dizi oyuncuları, kazandığım yıllık parayı neredeyse bir bölümde alıyorlar.

Bunları niye mi yazdım? Fatih Altaylı’yı, Ersin Düzen’i okuyan bakkal, kasap, hısım, akraba benim de öyle paralar kazandığımı sanıyor da ondan..

Eh ben, yukarıda maaşımı açıkladım sayılır. Sevgili köşe yazarı meslektaşlarım, sunucular, programcılar, var mısınız maaşlarınızı açıklamaya? Bence açıklayın. Çünkü biz gazeteciler her 5 yılda bir Maliye Bakanlığı’na varlık beyanında bulunmak zorundayız. Allah’ın ve devletin bildiğini, kuldan ve vatandaştan niye saklayalım ki? Haydi siz de köşelerinizden açıklayın maaşlarınızı. Ama öyle açıktan zarfla verilenleri sıyırmak yok. Hem bordrodaki, hem zarftaki birlikte… Var mısınız?

YAZININ KAYNAĞINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu