Medya

Yüksel Aytuğ, Saba Tümer’den geçmişin rövanşını kitabını tanıtarak aldı!

Sabah gazetesi TV yazarı Yüksel Aytuğ’un bugünkü konu başlıklarında biri Saba Tümer ile ilgiliydi. Yazısında Tümer’in 21 Günde Mutluluk kitabına değinen Aytuğ, Saba Tümer’le geçmişte yaşadığı bir tartışmaya da yazısında yer verdi. Tümer’in imzaladığı kitabını kendisine de gönderdiğini yazan Yüksel Aytuğ, yıllar önce ünlü sunucunun kendisine yönelik ifade ettiği “Televizyonu gözüyle izlesin” sözünü de hatırlatarak ironik bir yazıya imza attı.

SABA TÜMER’E LAF ÇARPTI

Yazısının sonunda “Bana hakaret edeni, kitabını tanıtarak mahcup ediyorum. Benim de mutlu olma yöntemim bu!” diye yazan Yüksel Aytuğ’un geçmişin rövanşını alırcasına kaleme aldığı yazı çok konuşulacağa benziyor.

İşte, Aytuğ’un “21 Günde Saba Tümer’i Utandırmak” başlığı ile yazdığı o yazı:


Bu aralar herkes doktor gibi ‘reçete verir’ oldu. Aşık olunmaması gereken 10 karakter, kilo vermenin altın kuralları, mutluluğu yakalamanın en kestirme yolları vs… Bu kervana Saba Tümer de katıldı. Ünlü televizyon programcısı, bir süredir yeni çıkardığı ’21 Günde Mutluluk’ kitabını tanıtıyor. Kitabını bana da göndermiş, ‘Sevgili Yüksel Bey’ciğim, mutluluklar dilerim’ diye imzalayarak hem de. Doğrusu şaşırdım. Çünkü bir süre önce programı hakkında yaptığım son derece masum bir eleştiriye karşılık, kaba bir tepki göstermiş ve benim için “Televizyonu gözüyle izlesin” demişti.

Şaşırmamın sebebi işte buydu. İmzalı kitabı görünce ilk olarak, ‘İşi düşünce eski kırgınlıkları unuttu tabii’ diye düşündüm. Ama kitabını okuyunca yanıldığımı fark ettim. Meğer Saba’nın o sözleri, kendini kaybettiği, arayıp da bulamadığı, mutluluğu yakalayamadığı günlere denk gelmiş. Belli ki şimdilerde kendi bulduğu mutluluk reçetesiyle bambaşka biri olmuş.

‘Onu yapma, bunu yap’ türünden ukalalık içeren didaktik kişisel gelişim kitaplarına pek meraklı değilimdir. Ama Saba’nın kuluçkaya yatar gibi 21 günde mutluluk vâdettiği reçeteden birkaç alıntıyı, ‘meraklısı’ için burada paylaşıyorum: ‘Endişe etmeyi bırak, ertelediğin işleri hallet, hissetmek istediğin şekilde davran, hoşgörülü ol, affet, varsayımda bulunmayı bırak, hiçbir şeyi kişisel algılama, hiç kimseyi değiştiremeyeceğini kabul et, anın keyfini çıkar, bakış açını değiştir, kendi hayatını yaşa, şükret, başarısızlığın keyfini çıkar, kendin ol, parayı kendine çek, enerji vampirlerini hayatından çıkar, yargılamayı bırak, hayır diyebilmeyi öğren, mutlu ol, mutlu et, iç sesine kulak ver, algını aç’.

Gördünüz işte… Bana hakaret edeni, kitabını tanıtarak mahcup ediyorum. Benim de mutlu olma yöntemim bu!

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu