Manşet

Yunan Parlamentosu Acun Ilıcalı’yı tartıştı

Yunan Parlamentosu Acun Ilıcalı’nın Yunanistan’da TV kanalı alması konusunu tartıştı.   Yunanistan’da televizyonların yayın ruhsatları ile ilgili hazırlanan yeni yasa tasarısı için parlamentoda yapılan oylamada ‘Acun Ilıcalı tartışması’ yaşandı.

Hürriyet’ten Yorgo Kırbaki’nin verdiği habere göre Acun Ilıcalı’nın Yunan istan’da TV kanalı satın alacağına dair medyada çıkan haberler Yunan Parlamentosu’nda tartışma yarattı.
Oylamadan önce yapılan oturumda oldukça gergin anlar yaşandığı haber  eriliyor. Tansiyonu yüksek oturumda Merkez Birliği Partisi Lideri Vasilis Levendis, kulislerde bir Acun Ilıcalı isimli Türk işadamının, Yunanistan’da televizyon kanalı satın alacağına dair söylentiler dolaştığını belirtti. Levendis, hükümetin bu söylentilerin doğru olup olmadığı konusunda açıklama yapmasını  istedi. Levendis “Hükümete sesleniyorum. Sakın bir Türk’e ruhsat vermeye teşebbüs etmeyin” diye konuştu.

Merkez Birliği Partisi Lideri Levendis, aksi takdirde Kuzey Yunanistan’ın Türkiye’ye en yakın noktası Larisa’dan öteye gidemeyecekleri konusunda da parlamentoyu uyardı.

Levendis daha önce “Parapolitika” radyosundaki demecinde de, Başbakan Aleksis Çipras’ın, Türkiye ziyareti sırasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir Türk işadamına Yunanistan’da yayın ruhsatı vermek için anlaştığını söylemişti.

Acun Ilıcalı ise “Ya Yunanistan’da kanal alacağız, ya da bir frekans satın alacağız. Çipras ile bu konuyu konuştum, çok heyecanlandı. Konuya sıcak baktığını söyledi. İçerik olarak TV8 formatında olacak. O ses Türkiye’nin Yunanistan haklarını aldık. Yine Survivor’ı orada gerçekleştirme projemiz var. Sanki Yunanistan’da uzak ara birinci olacakmışız gibi hissediyorum” demişti.

Yayın ruhsatları ile ilgili yeni yasa 300 üyeli Yunan Parlamentosu’nda 153 oyla kabul edildiği haber veriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu