Yerli Dizi

YUNANİSTAN’DA MUHTEŞEM YÜZYIL PANİĞİ

MUTESEM-YUZYIL

Erdoğan’ın Muhteşem Yüzyıl tepkisi Yunanistan’da paniğe neden oldu. Paniğin nedeni ise dizinin bitecek olması ihtimali…

Son zamanlarda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştirdiği ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisi Yunanistan’da da geniş yankı buldu. Dizinin büyük ilgiyle izlendiği Yunanistan’da ‘Erdoğan’ın tepkisi nedeniyle yayından kaldırılılır mı?’ endişesi başladı.

Milliyet.com.tr’de yer alan Taki Berberakis imzalı habere göre  ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisi Yunanistan’da ilk yayınlanmaya başladığında büyük tepkilere yol açsa da özellik son zamanlarda dizinin hayranları epeyce arttı.

ERDOĞAN SÜLEYMAN’I YAYINDAN KESİYOR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisine yönelik çıkışı Yunanistan’ın önde gelen iki dergisi kapaklarında Muhteşem Yüzyıl’a yer verdi. Haftalık Lipon dergisi, Muhteşem Yüzyıl dizisinin oyuncularının yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kapağına taşıdı. Dergi, “Erdoğan Süleyman’ı yayından kesiyor”, “Dizinin tamamlanmama tehlikesi” manşeti attı. Derginin haberinde şu ifadelere yer verdi:

DİZİNİN YUNANİSTAN’DAKİ RATİNGLERİ

“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Süleyman ile ilgili dizi konusundaki müdahalesi Türkiye’de farklı boyutlarlar kazanıyor. Dizi, tarihi olayları ve Osmanlı sultanının özel hayatını yanlışlarla dolu şekilde göstermesi nedeniyle sert şekilde eleştiriliyor. Erdoğan bir ilk gerçekleştirdi. Ülkesinin yakın tarihinde bir diziye savaş açan ilk başbakan oldu. RTÜK ‘e Muhteşem Yüzyıl için 140.000 tepki gönderildi, bu bir rekor.” Yunanistan’da diziyi Antenna TV gösteriyor ve reytingi yüzde 20-25 arası seyrediyor.”

“KANUNİ ÇAPKIN MIYDI?”

Muşteşem Yüzyıl’ın başrol oyuncusu Halit Ergenç ise TiVi dergisine röportaj verdi. Ergenç, “Kanuni çapkın mıydı?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Kanuni Süleyman her dakika yatakta değil. Tarihte, haremin onun eğlencesi olduğu kaydediliyor. Ancak, sadece bu değil. 13 yıl süren seferler var. 46 yıl iktidardaydı.

SÜLEYMAN ŞİMDİ YAŞASAYDI…

Bunlardan 10 yılı İstanbul dışında, 36’sı evinde. Bu dönem içinde çok şeyler yapabildi. Ama evi nerde? Haremde.” TiVi dergisinin, “Süleyman şimdi yaşasa nasıl bir insan olurdu?” sorusu üzirene de Ergenç, “Başarılı. Emrinde yüz binlerce insan olabilirdi, ayrıca sanat aşkı olan bir insan. Tabii o kadar kolay olmayacaktı. Demokrasi, kadın -erkek eşitliği, anayasa, zor olacaktı” diye konuştu.

Yazete.com

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı