Televizyon

Yusuf Çim’in sunduğu Piramit yarışması Show TV’de yeniden başlıyor

Show TV geçtiğimiz yaz döneminde ekrana gelen Piramit yarışması yeni bölümleriyle geri dönüyor. Sunuculuğunu Çilek Kokusu’yla adını duyuran genç oyuncu Yusuf Çim’in yapacağı yarışma yine Show Tv ekranlarında olacak.

Yarışmada Yusuf Çim’in yanı sıra  Evrim Akın ve Sertan Erkaçan da yarışmacı koçluklarını üstleniyor. Yarışmanın yayın tarihi henüz kesinlik kazanmazken programın Mart ayı içinde Show TV’de yayınlanması bekleniyor.

Piramit yarışmasına başvurular kanalın resmi web sitesinden yapılabiliyor.

PİRAMİT NASIL BİR YARIŞMA?

Yusuf Çim’in sunduğu Piramit’te yine iki takım yarışacak. Her takım bir koç ve bir yarışmacıdan oluşuyor.

Ekip üyelerinden birinin önüne gelen sözcüğü veya sözü ekip arkadaşına anlatması esasına dayanan Piramit’te 2 Klasik Piramit oyunu etabı ile 2 Ödül Üçgeni oynanıyor.

Klasik Piramit oyununda ilk ekip karşısına çıkan 6 başlıktan bir tanesini seçerek oyuna başlıyor. Oyunda, seçtiği başlık altındaki 7 sözcüğü gören ekip üyesi bunları 30 saniye içinde takım arkadaşına anlatmak zorunda.

 

Anlatıcı, sözcüğü işaretlerle mimiklerle hareketlerle şarkılarla hatta pantomim yaparak anlatabiliyor. İlk turun en ilginç oyunu ise her takımın bir kez oynayacağı Göz Gözü Görmeden oyunu. Bu etapta yarışmacılar gözleri kapalı olarak elleyecekleri nesneyi tanıyıp takım arkadaşlarına anlatmaya çalışıyorlar.
İkinci Piramit Turu’nda ise yarışmacılar; klasik sözcük bilme oyununun yanı sıra Sesli Muhabbet ve Uçan Kelimeler adlı eğlenceli ve renkli etaplarda da yarışacaklar.

Her iki etap sonunda da toplam puanı yüksek olan ekip Ödül Üçgeni’nde oynama şansını kazanacak. Ödül Üçgeni’nde amaç ekrana gelen Para Ağacı’nda yükselmek. Para Ağacı’nda yükseldikçe hem para miktarı hem de bulunması gereken sözcük sayısı artıyor. Ekip turları atladıkça bu para ağacının tepesine tırmanmaya devam ediyor. Her basamak için 60 saniye süre bulunuyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu