Magazin

Yusuf Güney konsere ilahiyle başladı

Geçtiğimiz hafta Viyana’da düzenlenen Müslüman Gençliği festivalinde konser veren Yusuf Güney, konsere ilahi okuyarak başlamasıyla festivalin en çok konuşulan isimlerinden birisi oldu.

Yusuf Güney, geçen hafta Viyana’da Müslüman Gençliği festivalinde konsere ilahiyle başlayınca gönülleri fethetti. Konserine ilahi okuyarak başlayan Güney için daha sahneye çıkar çıkmaz bir alkış tufanı koptu.

SALONUN ÇOĞUNLUĞUNDA TÜRK GENÇLERİ OLUŞTURDU

Yusuf Güney şarkılarını okurken, Türk gençleri ona hep bir ağızdan eşlik etti. Organizasyon yetkilileri de, Türk gençlerin özellikle Yusuf Güney’in sahneye çıkacağı saatte festivale katılmayı tercih ettiğini ve salonu hınca hınç doldurmayı başaran tek ismin Güney olduğunu anlattı.

KIZ HAYRANLARIN İLGİSİ BÜYÜKTÜ

Sahnede yaklaşık bir saat kalan Yusuf Güney’e özellikle genç kız hayranlarının ilgisi büyüktü. “Yusuf” diye bağırarak genç sanatçının dikkatini çekmeye çalışan genç kızlar, tüm şarkılarını da onunla hep bir ağızdan söyledi. Konser çıkışında iri yarı dört güvenlik görevlisi Güney’i, hayranlarının izdihamından zor kurtardı.

MÜSLÜMAN GENÇLER KİMDİR?

Ana yurtlarından kopup dünyanın dört bir yanında hayat mücalesi veren Müslüman gençler; yaşadıkları ülkelerin bir parçası olurken dinlerinden ve öz kültürlerinden kopmamak için birlik içinde olmayı tercih ediyor. Bu nedenle kendi aralarında dernekler kurup toplum içinde söz sahibi olma savaşı veriyor. Avusturya’da yaşayan Müslüman gençler de bu amaçla 20 yıl önce Muslimische Jugend Österreich, yani Avusturya Müslüman Gençliği’ni kurdu. Birkaç ülkeden belirli sayıda kişinin kurduğu dernek, bugün 44 ayrı ülkeden 32 bin üyesi olan ve Avusturya Gençlik Bakanlığı’nın da desteklediği bir oluşuma dönüştü. Avusturya’da önemli bir güç haline gelen Avusturya Müslüman Gençliği; artık ülkede alınan kararlarda, toplumsal olaylarda önemli söz hakkına sahip.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.
Başa dön tuşu