Yerli Dizi

Yüzleşme dizisiyle ilgili beklenen açıklama yapımcısından geldi

Kanal D'nin iddialı dizisi Yüzleşme reytinglere yenildi. Dizinin yapımcısından erken final açıklaması geldi.

Kanal D’nin son dönem en iddialı dizisi Yüzleşme’nin setinden gelen haber dizinin müdavimlerini üzecek. Oyuncu kadrosunda; Uğur Yücel, Hande Doğandemir,Engin Öztürk, Zeynep Eronat,Mesut Akusta, Şerif Sezer ve Yeşim Ceren Bozoğlu gibi iddialı oyuncuların yer aldığı Yüzleşme dizisi ilk bölümde aldığı izlenme oranlarıyla büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Dizinin yayınlanan üçüncü bölümü de yaşanan hayal kırıklığını gidermedi.

GÜÇLÜ RAKİPLERİYLE BAŞ EDEMEDİ

Yüzleşme, salı akşamları ekrana gelirken oldukça önemli rakipleriyle reyting mücadelesi veriyordu. Fox’un dizisi Kadın, ATV’nin dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, TRT’nin dizisi Halka ve Survivor gibi yapımlarla rekabet eden Yüzleşme, birinci bölümüyle Total’de 2.68 reytingle 17., AB’de 3.87 reytingle 6.olmuştu.

Salı akşamları yayınlanan Yüzleşme dizisinin ikinci bölümde izlenme oranlarını arttırması umut ediliyordu. Ancak son zamanların en iddialı oyuncu kadrosuna sahip olan dizide ilginç bir şekilde kan kaybı sürdü. Yüzleşme ikinci bölümüyle Total’de 2.37 reytingle 21. AB’de 2.85 reytingle 11.oldu. Bu sonuçlar tehlike çanlarının çalması anlamına geliyordu. Dün akşam yayınlanan 3.bölüm ise dizinin büyük ölçüde kaderini çizecekti. Ancak iddialı yapım aldığı reytinglerle adeta şok etkisi yarattı. Yüzleşme 3.bölümüyle Total’de 1.5 reyting 3.4 share ile 35. AB’de ise 2.02 reyting 4.88 share ile 17. oldu. Yani dizi izleyici arttıracağına izleyici kaybetmeye son sürat devam etti. Kanal D geçen hafta resmi Twitter sayfasından diziyle ilgili henüz kesin bir karar alınmadığını duyurmuştu. Ancak 3.bölüm izlenme oranlarının ardından Ömer Faruk Sorak ve Burak Arlıer’in yönettiği dizinin erken final yapmasına karar verildi.

DİZİNİN YAPIMCISINDAN VEDA YAZISI

Dizinin yapımcısı T Company’nin patronu Bülent Turgut ekibine şu veda yazısını gönderdi:

“Değerli Yüzleşme Oyuncuları, Değerli Yönetmenlerimiz, Değerli Ekibimiz;

Yüzleşme dizimizin yolculuğuna 4. bölüm sonu itibarıyla üzülerek son verme kararı aldık. Öncelikle her birinizin değerli katkılarından dolayı teşekkür ederim. Evet, birkaç bölüm daha sürdürme şansımız vardı. Ancak yaptığımız değerlendirmede bu sürecin tüm ekibe daha fazla stres ve sıkıntı yaratacağını ve sürecin bu işin paydaşı olan herkese zarar vereceğini düşünüyoruz. Reyting bu işin doğası gereği sürdürülebilirliğin belirleyicisidir. Her birinizin bu işe çok büyük katkısı oldu ve olmaya devam ediyor. Yola çıkarken böyle bir sonucu hiçbirimiz beklemiyorduk tabii ki. İzleyicide beklediğimiz karşılığı bulamadık maalesef. Bu iş kollektif bir iştir. Herkesin elinden gelenin en iyisini yaptığını düşünüyorum. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başka projelerde buluşabilmek dileğiyle tekrar çok teşekkür ediyorum.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu