Televizyon

Zahide Yetiş’in programında hocalar arasında gerginlik

Show TV’de yayınlanan Zahide Yetiş’in programı ilginç bir tartışmaya sahne oldu.  Türkiye’nin kanser alanındaki iki önemli otorite ismi  Prof. Dr. Erkan Topuz ile Yard. Doç. Dr. Yavuz Dizdar canlı yayında sert bir biçimde  tartıştı. Anne sütünün kansere iyi gelip gelmediği konusunun masaya yatırıldığı programa telefonla bağlanan Topuz, bir dönem hocalığını da yaptığı Yavuz Dizdar’a canlı yayında fırça atmak isteyince olanlar oldu.

ERKAN TOPUZ, YAVUZ DİZDAR’A  SERT YÜKLENDİ

Topuz, Dizdar’ı literatürü takip etmemekle suçlarken, “Literatürü takip etmeden, bu benim fikrimdir demek doğru değil. Açıp okumalı. Bu konuda yüzlerce yayın var. Bu kadar yetiştirdiğim bir insanın böyle çıkıp konuşmasını tasvip etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Dizdar ise hocasının tüm görüşmelerini kabul etmek zorunda olmadığını savunarak bunun bir görüş farkı olduğunu anlatmaya çalıştı.

Topuz, Yavuz Dizdar’a “sen radyasyon onkoloğusun onkoloji ile ilgili şeylere fazla girmemen gerekir. Çünkü literatür takip ettiğini pek zannetmiyorum. Eğer açıp okursan anne sütünün kanser hücrelerine tek etki eden madde olduğunu görürsün. Senden eski bir talebem olarak ricam literatürü iyi takip et böyle olur olmaz konuşma bana senden rica ediyorum. Daha dikkatli ol. Benden sana hoca nasihatı” dedi.

Bunun üzerine Yavuz Dizdar, cevaben “sözlerinizin bazılarına katılabilirim siz benim hocamsınız ama kendi görüşümü de açıklarım hocam. Hocamsınız diye tüm görüşlerinizi onaylamak zorunda değilim. Literatürde olabilir ama bir kadının sütünü satmasını ben etik bulmuyorum” şeklinde konuşunca stüdyoda tansiyon yükseldi.

Erkan Topuz, sert tavrına devam ederek “sen bunun literatürünü bilmiyorsan o zaman konuşma” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu