Yaşam

Zeltinq CoolSculpting ile bölgesel fazlalıklardan ameliyatsız kurtulmak mümkün

Teknolojik cihazların giderek geliştirilmesi ile artık birçok ameliyat ihtiyacı, cihazla giderilebiliyor. Zeltiq CoolSculpting cihazı ve teknolojisi ile de artık liposuction gibi riskli ameliyatlara gerek kalmadan bölgesel fazlalıklardan kurtulmak mümkün. İşte detaylar…

Kilolu olmayı elbette hiçbirimiz istemeyiz ancak ilaç kullanımları, geçirilen ameliyatlar, genetik yakınlık, doğumlar gibi çeşitli faktörler sebebiyle kilo almaya devam ederiz. Kimi zaman kilolarımızı vermeyi başarırız ancak bazı bölgelerde “lokal yağlanmalar” ne yazık ki kalır. Bu yağ topakları, elbette başta vücut estetiğimizi bozarken öte yandan da kendimize olan güvenimizi sarsar. Sürekli bol kıyafetler, o bölgeyi sıkan külotlar vs. gibi giyim- kuşam alışkanlıklarımızı dahi bölgesel fazlalıklar, etkiler ve değiştirir. “Artık ben de fit olmak istiyorum, bu yağlanmaya karşı kesin çözüm istiyorum” diyen herkes ilk çareyi liposuction olarak görse de bir süre sonra Zeltiq CoolSculpting ile tanışınca liposuction gibi riskli ameliyatları geri planda bırakıyor. Lokalize yağlarından kurtulmak isteyenler için en ideal yöntem olan CoolSculpting ise soğuk lipoliz olarak da biliniyor. Yağları soğuk bir ısı vererek parçalamayı hedefleyen CoolSculpting yani soğuk lipoliz, işlemin adını taşıyor.

Soğuk lipoliz nasıl çalışır, seanslarda neler yapılır, soğuk lipoliz kimlere uygulanır gibi birçok sorunun yanıtını sizlere CoolClinic’ten aldık ve haberimizde paylaştık.

Soğuk Lipoliz Nasıl Çalışır?

Deri altında yer alan yağ tabakasına kontrollü soğutma verilirken deride hiçbir zarar gözlemlenmez. Soğutma ile yağ hücreleri apoptozis sürecine girerler. Apoptozis; yağ hücre fonksiyonlarının küçülmesi ve elbette geri dönüşümsüz kaybolması anlamına gelmektedir. Soğuk lipoliz sayesinde ölmüş yağ hücreleri vücudun doğal enflamatuvar sistemi sayesinde vücut dışına atılır ve zaman içerisinde de yağ tabakasına hızlı incelmeler görülür.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Bölgesel yağlanma ve selülit sorunndan mustarip olanlar için soğuk lipoliz tedavisi, en uygun tdavi olarak kabul görmektedir. Fakat; soğuk lipoliz tedavisinin uygun olan kişilere uygulanması son derece önemlidir ki soğuk lipoliz bazı danışan gruplara uygulanmamalıdır.

İlk olarak vücutta ani değişimleri kaldıramayacak kişilere soğuk lipoliz uygulaması yapılmamalıdır. Kriyoglobulinemilere, hamilelere, raynaud sendromu olanlara, kalp krizi geçirmiş kişilere, kalbinde pili olanlara, şeker hastalarına, kan dolaşımında bozukluk tespit edilenlere, 18 yaş altındaki kişilere kati suretle soğuk lipoliz uygulanmamalıdır.

Karışık bir tedavi gibi algılanan soğuk lipoliz tedavisi, rahat ve etkili sonuçların alındığı en iyi bölgesel zayıflama yöntemidir. Soğuk lipoliz seanslarından sonra 2 hafta içerisinde vücutta değişimler gözlemlenir ki bu 2 ay sonra tam halini alır. Kimi zaman 3 ay süren etkisi ile oldukça memnuniyet yaratan soğuk lipolizle parçalanan yağ hücrelerin tamamen atılabilmesi için 5 ay gibi bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır.

Zeltiq Coolsculpting Uygulaması Sonrası Süreç

Dondurulmuş yağ hücrelerinin vücuttan atılması ile birlikte çatlak, sarkma gibi durumlar da yine soğuk lipoliz tedavisinde gözlemlenmez.

Herhangi bir cerrahi girişimin olmadığı soğuk lipoliz işleminden sonra kişiler, gündelik yaşantılarına ve hatta işlerine geri dönebilirler. Soğuk lipoliz sonrası ağrı ya da acı gibi durumlarla da karşılaşmayacak, rahat bir şekilde günlük yaşantınıza dönebileceksiniz.

Kolay ve risksiz bir uygulama olarak görülen soğuk lipolizin başarısı, uzmana bağlıdır. Uzman kişiler tarafından uygulanması gereken soğuk lipoliz; tam tersi başarısızlıkla da sonuçlanabilir. Bu nedenle soğuk lipoliz yaptırmayı düşünenler kuşkusuz ki soğuk lipoliz uzmanı ile bu sürece dâhil olmalıdırlar.

Sizde bölgesel yağlanmalarınızdan kurtulmak için CoolClinic ile iletişime geçin ve kısa sürede gözle görülür değişimler yaşamaya başlayın!

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu