Yerli Dizi

ZENGİN KIZ FAKİR OĞLAN TAM BİZE GÖRE

zengin-kiz-fakir-oglanDünyada yaşanan en büyük aşk, babalar ve kızları arasındadır. Hiçbir baba, kızının  başka bir erkeği ondan daha fazla seveceğini ya da başka bir adamın, kızını ondan daha fazla sevebileceğine  inanmak istemez.

Babalar erkek olarak damat ile empati kurduğu için kızları üzerindeki korumacılığı bir kat daha artar. Bazen bu koruma çemberini kızlarını boğarcasına daraltırlar. Zengin Kız Fakir Oğlan dizisi de böyle bir baba-kız ilişkisinden yola çıkmakta.

Son derece varlıklı olan Kemal, küçük kızı Biricik’in oldukça sıradan ve üstüne üstlük aşırı talihsizliği yüzünden, beceriksiz, hatta aptal gibi görünen bir erkeği koluna takıp, “evleneceğim adam” diye eve getirdiğinde kıyamet kopar. Kafdağı’nın ardındaki Zümrüd-ü Anka’yı getiren prens bile Kemal için yeterli olmazken böyle sıradan birisinin kızının yanında olması onu deli etmeye yetmektedir. Bir yandan çok sevdiği kızına antipatik olmamanın, diğer taraftan da bu adamdan kurtulmanın yolunu aramaya başlar.

Bu yolda en büyük yardımcısı, büyük kızı Rüyam’ın nişanlısı Sarp’tır. Sarp her ne kadar zengin, kültürlü ve büyük kızına layık bir damat adayı gibi görünse de aslında kızı için tehlikeli olan damattır. Sarp, Rüyam’ı aldatmaktan tutun da, zor durumdaki şirketi için Kemal’in parasına göz dikmeye kadar, her türlü dalaverayı çevirecek bir tiptir. Yeni damat adayı karşısında kendisini parlatmak ve ön plana çıkartmak için ellerinden gelini yapar ve bu tavrı sebebiyle kayınpederi Kemal’in takdirini kazanır.

İyi damat adayını değer yargıları yüzünden reddeden Kemal, burnunun ucundaki asıl damat tehlikesini görmez.
Yeni damat adayı Nurhan, Kemal’in tüm çabasına, tüm kurulan tuzaklara ve engellemelere, her türlü talihsizliklere rağmen, dürüstlüğü ve iyiliği sayesinde hep dört ayak üzerine düşer. Biricik’in sevgisini ve ailenin güvenini kazanır.

Alıştığımız hayattaki gibi kötüler herzaman kazanmıyor yada fakir diye zengin kızla evlenme şansını kaybetmiyor. Tam tersi istediğimiz gibi fakirler de zengin birini sevip evlenebiliyor. Yani hepimizin arzusunu yerine getiriyor dizi.

blank

İki zıt ailenin mecburiyet karşısında aile olmalarını ve birlikte bir arada zaman geçirebilmenin yollarını tatlı tatlı kendimizden yaşanmışlıklar katarak anlatan,  bizi hem sinirlendiren hem de eğlendirip güldüren dizi gayet başarılı.

Anne, başlı başına bir tip, sadece konuşması bizi güldürmeye yetiyor. Saf ve iyi niyetli ailesine düşkün Türk annesi rolünü gayet başarılı oynuyor.
Ve yıllardan beri  süregelen baba-kız ilişkisinin arasına anne olarak durumu yumuşatmayı iki tarafı da idare etmeyi keyifli  komik bir biçimde başarıyor.

Tüm ailelerde böyledir. Ya babalar kızlarının evleneceği erkeği önce kabul edemez.Üstünden zaman geçmiş olsa bile yine tam kabullenemez sadece kabul etmiş gibi görünür.

Hal böyle olunca çeşitli komik durumlar ortaya çıkması dizideki gibi olasıdır.

Artık ağlak dizilerden uzun uzun bakışmalardan sıkıldık.Biraz eğlenelim, biraz gülelim istiyorsanız  TRT’nin dizisi Zengin Kız Fakir Oğlan izleyin derim.Güzel mekanlar da kullanıp hem ruhumuza hem gözümüze hitap etmişler.
Kısacası izleyiciye iyi  iş çıkarmışlar.

NEŞE BERBER / MEDYABEY

twitter.com/nesebrb

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

  1. yazılarınızı takip ediyorum çok güzel dile getiriyorsunuz. bu diziyi seyrediyorum gerçekten güzel bir dizi. yeni yazılarınızı bekliyoruz teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Fiyatuygun.com TR