Yerli Dizi

ZEYTİN TEPESİ’NE DE BİR ÇOCUK OYUNCU KOYSAYDINIZ YA! /SEVAL AL

Bu aralar çok yoğunum bi haylide yorgun. 8. – 9. Sınıf yıllarımda oturup babamlarla siyaset konuşurdum. Sonra bıraktım. Daha o yıllarda belliydi benim bile düşünüp kafa yorduğum konuların idarecilerin umurunda olmadığı. Sonra bıraktım ilgilenmeyi, bireydim ve çoğunluk olmak zordu. Eskiden taraf olmamak diye bir şey vardı. Şimdi ya tarafsın ya karşı taraf. Ama illa tarafsın. Ülkemin bir haftada becerip de bir seçimin içinden çıkamayışını izliyorum. Esef verici. Halen yerel yöneticiler göreve başlayamadılar. Ki yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimine daha sıra gelemedi. Hal böyle iken dizilere, sinemaya falan da zaman kalmıyor.

Tam Merhamet dizisi bitti, iyi de bir şeyler yok derken Cunda Adasının eşsiz güzelliği ile dolu yeni bir dizi başladı. İkinci kuşakta yayınlanmasına rağmen oyuncular ve manzara için izliyordum. 7. Bölümde tak, o da bitti. Arkadaş o kadar reklam yaptınız başlamadan evvel, aylarca ekranda döndü fragmanlar. Ne demeye hemen vazgeçtiniz dizinizden. Neymiş beklenen reyting yakalanamamışmış.

Reyting yapan yapımları görüyoruz; sıfır atraksiyon, bol ajitasyon, zeka gerektirmeyen işler.

Hâlbuki işi bilemedi Zeytin Tepesi. Senaryoya bi çocuk koysaydı reyting tamamdı. Deniz (Aslıhan GÜRBÜZ) hapse girmeden evvel olmuş, hapishanede doğmuş. İlkokul çağında babası ile tanışmış falan olsaydı, hatta o çocuk en az Memocan kadar bildik bi çocuk oyuncu olsaydı bak bakalım nasıl izlenirdi.

Dizi finaline de ayrıca şaşırdım. Olaylar sarpa sarıyor. Alıştığımız mutlu son yok. Sanki dizi devam edecek gibiydi. Bu çaresiz durumlara çare hangi bölümde bulunacak? Tarık’ ın baba olması Deniz ile olan durumun çıkmaza girmesi ne zaman düzelecek? Yıldız kurtulabilecek mi? Gibi dünya kadar soru açıkta kaldı şimdi. Eeeee…. Ne olacak şimdi?

Al o finali, sat diziyi Fox Tv ye. Bak bakalım nasıl izlenir gider!

Fox Tv de bi çok tutmaz gözü ile bakılan yapım yıllarca izleyici çekti. Piyasadaki abur cubur yapımlar hala sürerken izlenesi dizilerin yayından kalkmaması lazım. Sadıktır bizim insanımız izlediği kanala, oturduğu koltuğa. Mahallede gittiği kahvede bile bellidir Ahmet amcamın yeri, gelir gelmez cam kenarında ki o masa. Bellidir Fatma Teyzemin her ay aldığı deterjan markası, yıllardır hiç değiştirmemiştir. Velhasıl dostlar istikrarı severiz, bakmayız önümüze neyin konduğuna.

Sorgulamaz, izleriz!?

SEVAL AL / MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu