Ziraat Bankası’ndan Çocuklu Ailelere Müjde! Okul Öncesi Faizi Düşük Tam 50 Bin Lira Kredi Verilecek!

2023 ve 2024 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kaldı! Öğrencileri yeni dönemin heyecanı sararken, çeşitli eğitim ve kırtasiye yardımları verilmeye başlandı. Ekonomik zorluklar nedeniyle çocuklarının ihtiyaçlarını alamamaktan endişe duyan aileler ise bankalara sarıldı. Bu kapsamda kamu bankası Ziraat, yeni bir kredi kampanyası duyurdu.

Kamu bankası Ziraat, eğitim kredisi vereceğini duyurarak velilerin yüreğine su serpti. 50 bin TL’ye kadar kredi kullandıracağını duyuran banka, veliler öğrencilerin masraflarını karşılasın diye faiz oranını da düşük tuttu. Peki eğitim harcamalarında kullanılacak olan 50 bin TL’lik kredinin detayları neler? Kimler Ziraat’ten 50 bin TL kredi çekebilir? Kredinin şartları ne?

Eylül 2023 Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim masraflarını karşılamakta güçlük çeken aileler için Ziraat harekete geçti. Özel bir eğitim kredisi programı başlatan kamu bankası, 36 ay vadeli 50 bin TL kredi kullandıracağını duyurdu. Böylelikle de okula yada kursa gidecek olan öğrencilerin masrafları için velilere destek olundu.

Ziraat Bankası 50 Bin TL Eğitim Kredisi Başvuru Şartları Neler?

Eğitim kredisi başlatan Ziraat, aynı zamanda koşulları da belirledi. Eğitim kredisinden faydalanmak isteyen öğrenci ve kursiyer velilerinin, düzenli bir gelire sahip olmaları şartıyla eğitim kredisi çekebilecekleri vurgulandı. Velilere düşük faizli olarak kullandırılacak olan kredinin oranları ise kredi notu gibi bilgilere dayalı olarak belirleniyor.

50 bin TL’ye kadar olan krediler için 36 ay vade imkanı sunan Ziraat, tutar arttıkça vadeyi kısaltıyor. Bu kapsamda 50 bin TL ile 100 bin TL arasındaki krediler için 24 ay, 100 bin TL ve üzeri krediler için de 12 ay vade imkanı sunuyor.

Son olarak Ziraat Bankası eğitim kredisine başvurular, sadece şubeler üzerinden yapılabiliyor. Şubeye kursiyerin ya da öğrencinin eğitim alacağına dair bazı belgelerin ibraz edilmesi ile kredi kullandırılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir