TelevizyonM.Bey/Özel

Zuhal Topal TV8’de hangi programı sunacak? (MEDYABEY-ÖZEL)

MEDYABEY-ÖZEL: Dün akşam saatlerinde TV dünyasında bomba gelişme yaşandı. TV8’in patronu Acun Ilıcalı, geçen sezon Fox TV’de aldığı yüksek reytinglerle dikkat çeken Zuhal Topal’ın yeni sezonda TV8’de olacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

Bu sürpriz gelişme doğal olarak sektörde çok konuşuldu. Zira Zuhal Topal’ın Fox TV ile program bütçesi konusunda anlaşamayınca farklı kanallarla görüşme yaptığı biliniyordu.  Özellikle Star TV’nin ünlü sunucu ile anlaşmaya çok gönüllü olduğu kulislere yansımıştı.

Ama Zuhal Topal’ın kararı Acun Ilıcalı’nın araya girmesiyle farklı yönde gelişti. Şimdi sorulan soru şu: Zuhal Topal geçtiğimiz sezon oldukça başarılı sonuçlar aldığı ve bu nedenle TV8’de yayınlanan Yemekteyiz programını geçtiği Zuhal Topal’la Sofrada formatına devam mı edecek yoksa yeni kanalında başka bir programı mı sunacak şeklindeki soruydu.

MEDYABEY’e gelen kulis bilgisi Zuhal Topal’ın TV8 kanalında Yemekteyiz adlı programını sunacağı şeklinde. Yeni adresinde Yemekteyiz adlı fenomen yarışma programını sunacağı konuşulan Zuhal Topal’ın Fox TV ekranlarında yüksek reytingler aldığı Zuhal Topal’la Sofrada programını sunmayacak olması sürpriz olarak karşılandı.

Acun Ilıcalı’nın Topal’ın başarılı olan formatında ısrar etmemesinin nedeni olarak Topal’ın Fox TV ile yaptığı sözleşme maddesiyle ilgili olduğu ifade ediliyor. Sözleşmede Zuhal Topal’ın söz konusu formatı başka bir kanalda yapamayacağı kuralının Acun Ilıcalı’nın elini bağladığı bildiriliyor.

MEDYABEY editörü, Zuhal Topal’ın Fox TV’de sunduğu formatın taliplerinin olduğu bazı kanalların bu formatla yakından ilgilendiği haberine ulaştı. Kimi majör kanalların ve bazı yapım şirketlerinin Zuhal Topal’ın sunumuyla geçtiğimiz sezonlarda Fox’ta ekrana gelen ve yüksek reytingler alan yemek yarışması formatını başka bir sunucuyla yapmak için harekete geçtikleri gelen haberler arasında.

Geçtiğimiz sezonlarda çok konuşulan formatın akıbetinin önümüzdeki günlerde netleşeceği haber veriliyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu