2024 Yerel Seçimlerde İstanbul ve Ankara’da İmamoğlu ve Yavaş Yeniden Aday İddiası

CHP Genel Merkezi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı tekrar aday göstereceği yönünde güçlü sinyaller veriyor. Ayrıca Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in de yeniden aday olmaları kesin gibi görünüyor.

Gelişmelere göre Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yerlerinin değişmesi muhtemel.

Antalya’da ise büyükşehir belediye başkanlığı için iki önemli isim adaylık için düşünülüyor. Mevcut başkan Muhittin Böcek’in yanı sıra CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da bu göreve talip olmak istiyor.

Ayrıca CHP, özellikle Balıkesir, Bursa ve Denizli gibi büyük illerde, geçen yerel seçimlerde İYİ Parti’nin az bir farkla veya işbirliği sonucu kaybettiği bölgelere odaklanarak genel seçimlerde muhalefetin iktidar bloğunu geride bırakmasını hedefliyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir