A Milli Takım, Belçika’da Japonya’ya 4-2 Mağlup Oldu

Mücadelenin ilk yarısında, milli takımımız Japonya’ya karşı 3-0 geriye düştü. Ancak ilerleyen dakikalarda 2 gol bularak skoru dengelemeye çalıştılar. Ancak milli takım bir gol daha yedi ve sahadan 4-2 mağlup ayrıldılar.

Japonya’nın golleri; 15. dakikada Atsuki Ito, 28 ile 36. dakikalarda Keito Nakamura ve 78. dakikada penaltıdan Junya Ito tarafından atıldı. A Milli Takımımız’ın gollerini ise 44. dakikada Ozan Kabak ve 61. dakikada Bertuğ Yıldırım kaydetti.

Teknik Direktör Stefan Kuntz Eleştirilerin Odağında

Son oynanan Ermenistan maçındaki beraberliğin ardından teknik direktör Stefan Kuntz bir kez daha eleştirilere maruz kaldı. Ayrıca milli takım, Japonya karşısında 2-0 geriye düşünce Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) için istifa talepleri de yükseldi.

Japonya’nın 3-0 öne geçmesinin ardından Belçika’daki Türk taraftarlar, A Milli Takımı pas yaparken yuhalayarak ve ıslıklayarak protesto etti.

Daha önce Japonya ile oynanan 2 maçın birinden 1-0 galibiyet, diğerinden ise 1-0 mağlubiyetle ayrılan milli takımımız, bu maçla birlikte galibiyet sayısında 2-1 geriye düştü.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir