Apple iPhone 15 Tanıtım Öncesi Eski iPhone’lara Güncelleme Gönderdi

Geçtiğimiz hafta Apple, iPhone kullanıcıları için iOS 16.6.1 güncellemesini yayınladı. Şimdi ise eski iPhone ve iPad cihazlarını kapsayan yeni bir güncelleme duyuruldu. iOS 15.7.9 güncellemesi, önemli güvenlik düzeltmeleri içeriyor.

iOS 15.7.9 Güncellemesi Hangi Açığı Kapatıyor?

Bu güncelleme, iOS ve iPadOS işletim sistemlerini kullanan iPhone 6s, iPhone 7, iPhone SE 1. nesil, iPad Air 2, iPad mini 4. nesil ve iPod Touch 7. nesil cihazlarını hedef alıyor. Apple, bu güncellemenin özellikle ImageIO adlı framework içindeki bir güvenlik açığını kapatmayı amaçladığını belirtiyor.

iPhone ve iPad kullanıcıları için iOS 15.7.9 güncellemesi şimdi kullanılabilir. Şimdi, Ayarlar menüsünden iOS işletim sisteminin en son sürümü olan iOS 15.7.9’u indirebilirsiniz. Yapı numarası ise 2A2197 olarak belirlendi.

Mac’ler İçin de Yayınlandı

Apple, Mac kullanıcılarını etkileyen önemli bir güvenlik açığına karşı mücadelede yeni güncellemelerle adım atıyor. macOS işletim sistemini kullananlar için macOS 11.7.10 ve macOS 12.6.9 güncellemelerini sunuyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir