Daniel Kasırgası’nın Vurduğu Libya’da Can Kaybı 3 Bini Aştı Yerleşim Yerleri Haritadan Silindi

Yunanistan’ı vurduktan sonra Türkiye’yi es geçen ve Libya’ya ulaşan Daniel Kasırgası, ülkeyi felakete sürükledi. Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz, canlı yayında yaptığı açıklamada kasırganın Libya’ya verdiği zararı anlattı.

Kasırga sonucunda can kaybının 3 bini aştığını belirten Yılmaz, “Kasırgada çok sayıda köprü ve bent yıkıldı. Pek çok yerleşim yerinin haritadan silindiği söyleniyor.” dedi.

Daniel Kasırgası, özellikle Akdeniz kıyısındaki Derne kentine büyük zarar verdi. Derne, taşkınlar nedeniyle en fazla etkilenen şehirlerden biri oldu ve yetkililer kayıp sayısının 10 bine ulaştığını açıkladı. Kentteki iki barajın yıkıldığı ve bölgeyi sular altında bıraktığı bildiriliyor. Sel felaketi nedeniyle hayatını kaybedenlerin cansız bedenleri sokaklardan toplandı.

Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz, bölgenin yoğun yağış aldığını ve coğrafi olarak böyle bir yağışı kaldıramayacak durumda olduğunu vurgulayarak, “Libya’da hayatını kaybedenler arasında Türk vatandaşı olduğuna dair bize herhangi bir bilgi ulaşmadı. Bize intikal etmesi durumunda bu bilgiyi sizlerle paylaşacağız.” şeklinde konuştu.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir