Fenerbahçe Genel Kurulu Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nun İsmini “Fenerbahçe Atatürk Stadyumu” Olarak Değiştirmeyi Kabul Etti

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, oylama öncesinde yaptığı konuşmada, büyük bir kulüp olarak stadyumunun isminin Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için en uygun seçenek olduğunu vurgulayarak, “Stadyumumuzun isminin Atamız’ın adını taşıması… Görüş, öneri, toplantılardaki sözler, söylemler sonrası harekete geçtik.” dedi.

Saraçoğlu ailesiyle görüşmelerinin de önemine değinen Ali Koç, aileyle yapılan görüşmenin olumlu geçtiğini ve Şükrü Saraçoğlu isminin kesinlikle yaşatılacağını belirtti.

“Büyük kulüplerden birinin stadının isminde Atatürk olacaksa, bu da en çok bize yakışır.” diyen Ali Koç, üyelerden aldıkları onay sonrasında gerekli yasal süreçlerin başlatılacağını ve devletin bu kararı anlayışla karşılayacağına inandığını ifade etti.

Fenerbahçe’nin 100. yılını kutlayacakları bu dönemde, Atatürk’e olan bağlılıklarıyla tanınan bir kulüp olarak stadyumlarının Atatürk ismini taşımasının uygun olduğunu dile getiren Ali Koç, bu kararın tüm Fenerbahçe camiası için önemli bir anı olacağını sözlerine ekledi.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir