Instagram’dan Yeni Sesli Video Notlar Özelliği

Daha önce sadece fotoğraf paylaşımı üzerine odaklanan Instagram, anlık hikayelerden görüntülü ve sesli aramalara, videolardan yazılı notlara kadar pek çok özelliği bünyesine ekledi. Şimdi ise Instagram, kullanıcıların beklentilerini daha da aşan bir yeniliği duyurmaya hazırlanıyor. 

Whatsapp’ın sesli mesaj benzeri video mesaj özelliği son günlerde gündemdeydi. Ancak Instagram, bu alanda da taşları yerinden oynatacak bir hamle yapıyor. Alessandro Paluzzi’nin keşfiyle ortaya çıkan yeni özellik, Instagram kullanıcılarının mesajlaşma deneyimini daha da zenginleştirecek gibi görünüyor. 

Bu yeni özellik, “Notlar” bölümünün bir devamı niteliğinde. Kullanıcılar, mesajlar bölümünün üst kısmında yer alan “Notlar” bölümünde artık sadece yazılı notlar paylaşmakla kalmayacak, aynı zamanda sesli mesaj benzeri video mesajlarını da ekleyebilecekler. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, duygularını ve düşüncelerini daha etkileyici bir şekilde ifade edebilecekler. 

Benzer bir özelliğin Whatsapp için duyurulmuş olmasıyla birlikte, Instagram’ın bu alandaki hamlesi de dikkat çekiyor. Ancak Instagram’ın yaklaşımı, daha çok “notlar” özelliğinin video versiyonu şeklinde tanımlanabilir. Kullanıcılar ekledikleri videoları, Hikayeler ve Notlar bölümlerinde olduğu gibi 24 saat boyunca paylaşabilecekler. Bu da içeriklerin daha geçici ve anlık bir şekilde paylaşılmasını sağlayarak kullanıcıların yaratıcılığını ön plana çıkaracak.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir