iPhone 15’in Ekranını Samsung Üretecek

Apple, heyecanla beklenen iPhone 15 serisini tanıtmak için geri sayıma başladı.

Türkiye saatiyle 20.00’de başlayacak olan etkinlikte iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max modelleri resmi olarak tanıtılacak. Son raporlara göre bu dört model için OLED panellerin çoğunluğunu sağlayacak olan şirket ise Samsung olacak.

iPhone 15 OLED Ekranları Samsung Sağlayacak

BOE’nin ürettiği OLED panellerin, Apple’ın kalite kontrol testlerini geçemediği iddia ediliyor. Bu nedenle Apple, ekran siparişlerinin büyük bir kısmını Koreli iş ortağına yönlendirecek.

İPhone 15 ve 15 Pro Max’in LTPO OLED ekranları, LG ve Samsung’un üretmesi beklenirken standart iPhone 15 ve 15 Plus modellerinin LTPS OLED ekranları için BOE’nin panelleri temin etmesi planlanıyordu. Ancak BOE’nin panelleri, Apple’ın kalite gereksinimlerini karşılayamadı. Söylentilere göre Çinli üretici, Face ID için delik çentikle ilgili sorunlar yaşadı ve Apple, son dakikada tedarikçileri değiştirme kararı aldı.

iPhone 14 modellerinin %70’ten fazlası Samsung’un OLED panellerini kullanıyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir