Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Belediye Başkanlığı Adayının Mansur Yavaş Olduğunu Açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı CHP’nin resmi adayı olarak ilan etti. Kılıçdaroğlu, “Mansur Yavaş bizim belediye başkanımızdır ve adayımızdır” açıklamasını yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100. Yıl Hatıra Ormanı açılışında yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Yavaş’ın Ankara Belediye Başkanlığı görevini sürdürmesini ve CHP adayı olarak seçime katılmasını desteklediğini belirtti.

Mansur Yavaş da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Bir devlet adamına yakışır şekilde rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim” ifadeleriyle 5 yıl daha görevi sürdürmek istediğini vurguladı.

Ankara’da uzun yıllardır süren siyasi tartışmaların ve travmaların son bulması için birlik ve dayanışma içinde hareket etmek istediklerini belirten Mansur Yavaş, Ankara’nın daha fazla gelişmesi ve uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir başkent olması için çaba göstermeye devam edeceklerini ifade etti.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir