Polaroid I-2 Şipşak Kamera Özellikleri Ve Fiyatları Belli Oldu

Fotoğrafçılık dünyasında, anında çıktı alma deneyimini sunan şipşak kameraların tarihi geçmişi eskiye dayanıyor. Her ne kadar akıllı telefonların fotoğrafçılıkta büyük bir etkisi olsa da şipşak kameralar hala kendilerine özgü bir yere sahiptir ve popülerliklerini korumaktadır. Aslında bu kameralar son yıllarda önemli gelişmeler yaşadılar ve artık profesyonel fotoğraf makineleriyle yarışır hale geldiler.

Çıktı alma özelliği ile bir dönemin en popüler şipşak kameralarından Polaroid en gelişmiş modeli ile fotoğraf severlerin ilgilisini çekiyor. Yeni çıkan Polaroid I-2 özellikleri ve fiyatı ise yakın zamanda açıklandı.

Polaroid I-2 Özellikleri Ve Fiyatı

Polaroid I-2, gelişmiş bir şipşak kamera olarak dikkat çekiyor. Bu kamera, LiDAR teknolojisi sayesinde yüksek hassasiyetle mesafeyi ayarlayarak odaklama yapabilme yeteneğine sahip. Ayrıca dokunmatik OLED ekranıyla kullanıcılarına kolay bir deneyim sunuyor. Bununla da sınırlı kalmıyor; aynı zamanda ışık ölçümü yapabilen bir ışık metre özelliği de sunuyor.

3 katmanlı lens yapısı, optik polikarbonat ve akrilik malzemelerin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş. Lensin sabit odak mesafesi 98mm olarak belirlenmişken diyafram aralığı da f/8 ile f/64 arasında değişebiliyor.

Kamera; kullanıcılara otomatik, dinamik aralık öncelikli, deklanşör öncelikli ve çoklu pozlama gibi farklı modları sunuyor. Ayrıca kullanıcılar istedikleri takdirde LiDAR sistemi ve OLED paneli manuel olarak ayarlayabiliyorlar.

USB Tip-C üzerinden şarj edilebilen Polaroid I-2 kamera, 15 film paketine kadar kullanım olanağı sunuyor. 3 metre uzunluğunda bir flaşı bulunan bu kamera, i-Type, 600 ve SX-70 filmlerini destekliyor.

Polaroid I-2’nin fiyatı ise 699 Euro olarak belirlenmiş.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir