Rafael Nadal Instagram’da 20 Milyon Takipçiyi Geçerek En Popüler Tenisçi Oldu

İspanyol tenisçi Rafael Nadal, Instagram platformunda 20 milyon takipçiye ulaşarak tenis dünyasında bir rekor kırdı. Bu etkileyici sayıya ulaşarak Nadal, sosyal medyanın en çok takip edilen tenisçisi olma unvanını sürdürdü.

Ocak ayından bu yana sakatlık nedeniyle tenis kortlarında olmayan Rafael Nadal, Novak Djokovic’in ABD Açık’ta zafer kazanarak 24. Grand Slam şampiyonluğuna ulaşmasına rağmen hala büyük bir popülariteye sahip.

37 yaşındaki Rafael Nadal, sosyal medya dünyasında bir rekora imza atarak 20 milyon takipçiye ulaşan ilk tenisçi oldu. Ayrıca Nadal’ın Facebook hesabında 14 milyon, Twitter’ın yeni adı X olan platformunda ise 15,6 milyon takipçisi bulunuyor. 

Son dönemdeki büyük başarılara rağmen Novak Djokovic, Instagram’da 13,8 milyon, Facebook’ta 10 milyon ve X platformunda 9,2 milyon takipçisi bulunuyor.

2022 yılında emekli olan Roger Federer, hala tenis dünyasının popüler isimlerinden biri olarak öne çıkıyor. Instagram’da 12 milyon, Facebook’ta 18 milyon ve X platformunda 12,7 milyon takipçisi var. 

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir