Rus Paralı Asker Lideri Evgeniy Prigojin’in Ölümünün Ardındaki Sıradışı İddia

Bir dönem Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığı ile bilinen ve Rusya-Ukrayna savaşında önemli roller üstlenen Evgeniy Prigojin, Putin’e başkaldırarak kısa bir süre önce suikaste uğradı. Ancak Prigojin, Belarus’un müdahalesi sonucu Rusya’dan kaçarak Belarus’a sığındı. Prigojin, 23 Ağustos’ta içinde bulunduğu jetin Moskova yakınlarında düşmesi sonucu öldüğü açıklandı.

Uluslararası ilişkiler uzmanı ve akademisyen Dr. Valery Solovey tarafından ortaya atılan yeni iddiaya göre, Prigojin aslında ölmedi ve yaşamını Karayipler’deki Margarita Adası’nda sürdürüyor. Solovey, uçak kazasından önce Prigojin’in uçaktaki bomba planını öğrendiğini ve bu nedenle uçağa binmediğini iddia etti. Solovey, “Putin ve Rusya Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Nikolai Patruşev, onu ölmüş gibi göstererek bir oyun oynadılar. Prigojin hala hayatta ve durumu iyi” şeklinde konuştu.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir