Ufuk Özkan Zorlu Siroz Mücadelesini Ömür Sabuncuoğlu’na Anlattı

Ufuk Özkan, yanlış diyet uygulamalarının bağışıklık sistemini çökerttiği ve 3. derece siroz teşhisi konulduğunu söyledi. Özkan, “Karaciğer organı o kadar ilginç bir şey ki bir kere hasar aldığı zaman belirli bir yere kadar bunu tolere edebiliyor ama belirli bir noktadan sonra belirtilerini sert göstermeye başlıyor. Ben de bundan 2-3 ay önce belirtilerini ciddi anlamda görmeye başladım” ifadeleriyle hastalık sürecini anlattı.

Özkan, Türkiye’deki organ bağışına yönelik ön yargılar hakkında da değerlendirmelerde bulundu. “Ülkemizde organ bağışına karşı böyle bir Allah affetsin ama bence anlamsız bir ön yargı var” şeklindeki yorumuyla organ bağışının önemine vurgu yaptı.

Ünlü sanatçı, 15 sene önce organ bağışında bulunduğunu ve bu kararı bir arkadaşının böbrek nakli gereksinimiyle hastanede yattığı dönemde aldığını paylaştı. Özkan, organ bağışının önemine dikkat çekerek, hastalık sürecinde organ naklinin gerekmediğine dair alınan kararı da açıkladı.

Ufuk Özkan yaptığı diyetin hastalığa neden olup olmadığı sorulduğunda ise Ömür Sabuncuoğlu’na, “Bundan bir buçuk sene önce küçük bir mide kanaması geçirmişim, depresyonun içerisindeyim ve kilo verdim. O görüntüleri kullandılar sanki bugünmüş, yeniymiş gibi ve diyetten dolayı böyle olduğumu lanse ettiler” yanıtını verdi.

Ömür Sabuncuoğlu’nun “Ne kadar sevildiğinizi aslında bir kez daha gördünüz değil mi?” sorusu üzerine Ufuk Özkan, halk tarafından gösterilen ilgiden çok mutlu olduğunu dile getirdi. Özellikle cami hocasının kendisinin iyileşmesi için yaptığı dua ile duygulandığını ifade etti.

Sanatçılardan gelen destek sorusuna ise Özkan, halkın daha samimi ve içten olduğunu söyledi. Bazı yapımcıların beklediği destekleri vermediğini belirten Özkan, iyi niyetin ve affetmenin önemine vurgu yaparak, bu sürecin kendisini olgunlaştırdığını ve kimseye kırgın olmadığını dile getirdi.

Ufuk Özkan’ın hastalık sürecinde boşandığı eski eşiyle olan ilişkisi de soruldu. Özkan, nafaka zamanlarında sık sık görüştüklerini ve nafaka sisteminde sıkıntılar olduğunu açıkladı.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir