Valve Yeni VR Başlık Sızdırıldı!

2019’da Valve tarafından tanıtılan Valve Index, özellikle Half-Life: Alyx ile büyük bir başarı elde etti. Ancak son zamanlarda, Steam Deck’in piyasaya sürülmesiyle birlikte Valve’ın sanal gerçeklik yatırımlarının yavaşladığı görüldü. Şimdi ise son raporlar, Valve’ın yeni bir VR donanımı üzerinde çalıştığını işaret ediyor. Valve Index 2 beklenenden daha yakın bir zamanda gelebilir.

Bugün, VR alanında uzman bir isim olan Brad Lynch, Valve’ın yeni bir donanım için Güney Kore’den RRA (Radio Research Agency) sertifikası aldığını açıkladı. Bu sızıntıda, Valve imzalı yeni donanımın “1030” kod numarasına sahip olduğu belirtiliyor. Bu noktada, Steam Deck’in “1010” ve Valve Index’in “1007” kod numaralarına sahip olduğunun üstünü çizmek gerek.

Sertifikasyon belgelerinde bu cihazın Valve Index 2 olduğunu doğrulamak için resmi bir bilgi bulunmasa da Valve, yakın gelecekte Steam Deck 2’yi duyurmayacağını açıkladı. Bu nedenle yeni sızıntılar, büyük olasılıkla Valve Index 2’ye işaret ediyor gibi görünüyor.

Valve Index 2 ile ilgili bilgilere şu an için çok sınırlı erişimimiz bulunuyor. Ancak mevcut söylentilere göre, bu cihaz “Valve Deckard” adı altında piyasaya sürülebilir. Ayrıca önceki sürümüne göre bağımsız çalışma yeteneği ve kablosuz özellikler sunacak, ek bir donanıma ihtiyaç duymayacak gibi görünüyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir