Bakanlık Temmuz Ayında Zamlanan Sosyal Yardımı Verdi! Merakla Beklenen Destek Ödemesi Tutarı Belli Oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, temmuz ayında zam yapılan sosyal yardım ödemesini ağustos ayında zamlı olarak hesaplara yatırdı.

Ağustos ayında zamlı destek ödemeleri hak sahibi kişilerin hesaplarına yatamaya başladığı için çeşitli destek programları çerçevesinde sosyal yardım alan vatandaşlar da güncel ödemelere dair gelişmeleri yakından takip etmeye başladılar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da ağustos ayında zamlı ödemeler sağlandıkça resmi internet sitesi üzerinden bilgi veriyor.

Ağustos Ayı Zamlı Sosyal Yardım Ödemesi

Ocak ve temmuz aylarında altı aylık enflasyon verilerine göre emekli ve memur maaşlarında artışa gidilirken, memur maaş zamlarının netlik kazanmasının ardından sosyal yardım ödemelerine de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı zam yapıyor. Bu çerçevede, ocak ayında gerçekleşen artış ile birlikte 3.336 TL’den 4.336 TL’ye çıkan evde bakım maaşına, temmuz ayında da memur maaş katsayısına göre zam yapıldı. Gerçekleşen artış neticesinde 5.097 TL seviyesine yükselen evde bakım maaşı, ağustos ayında hak sahiplerine iletildi. Söz konusu destek ödemesi ile ilgili bilgi veren Bakan Göktaş “Bakanlık olarak engelli bireylerin eğitim, sağlık, güvenlik, istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşmaları için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri ile toplumun her bir ferdine ulaşmaya çalışıyoruz. Hiç kimseyi arkada bırakmayan toplum vizyonumuz çerçevesinde 2023 Ocak-Temmuz döneminde vatandaşlarımıza toplam 17.4 milyar TL Evde Bakım Yardımı ödemesi yaptık. Yeni düzenlemeyle Evde Bakım Yardımı ödemelerini hak sahiplerinin hesaplarına artışlı şekilde yatırmaya başladık. Bu kapsamda Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanan 568 bin tam bağımlı vatandaşın evinde bakım veren yakınlarına bu ay toplam 2.8 milyar TL Evde Bakım Yardımı ödemesi yaptık. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim’’ dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar

4.336 TL olan evde bakım maaşı memur maaş katsayısına göre yapılan hesaplama neticesinde 5.097 TL’ye yükselirken, farklı destek ödemeler iile ilgili gelişmeler de merak ediliyor. Temmuz ayında zamlanan sosyal yardımlar hesaplar yattıkça, ilerleyen süreçte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ya da sosyal medya hesaplarından kamuoyuna bilgi verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir