Halkbank 6 Ay Geri Ödemesiz Kredinin Kimlere Verileceğini Açıkladı! 500 Bin TL 60 Ay Vadeyle Geri Ödenecek

Halkbank’ın farklı meslek grupları ve sektörler için hayata geçirdiği kredi paketleri ile ilgili araştırmalar devam ediyor.

Ağustos ayının ortaları itibariyle bankaların güncel kampanyaları pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Ağustos ayında yapılacak olan alışverişler sonucunda sağlanacak olan puanlara, mobil uygulama üzerinden müşteri olan kişiler için hayata geçirilen faizsiz kredilere ya da nakit avanslara, arkadaşlarını davet eden kişilere sağlanacak olan ödüllere dair araştırmalar sürerken, kredilerin detayları merak ediliyor. Halkbank da geçtiğimiz süreçte resmi internet sitesinden yayınladığı bilgilendirme metni ile birlikte, girişimci kredileri ile ilgil bilgi verdi.

Halkbank Girişimci Kredileri

Ağustos ayında, kendi işini kurmak ya da kurduğu işi büyütmek isteyen vatandaşlar, bankaların kredi kampanyalarını yakından takip ediyorlar. Halkbank da söz konusu kredilere dair ayrıntılı açıklamda bulundu. Bu çerçevede, Tekno Girişimci Destek Kredisi ile ilgili araştırmalar sürüyor.

Tekno Girişimci Destek Kredisi

6 ay geri ödemesiz olan Tekno Girişimci Destek Kredisi ile ilgili yapılan açıklamaya göre, sektörde faaliyet gösteren firmaların mal ve hizmet alımı, maaş ödemesi, kira ödemesi başta olmak üzere işletme giderlerinin, ofis malzemesi/ekipman, yazılım/donanım ve program alımlarının finansmanını karşılamalarına Halkbank destek oluyor. Kredinden faydalanabilmek için şartlar şu şekilde:

  • Bilişim ve Yazılım sektöründe faaliyet gösteren veya bu sektörde faaliyet göstermek üzere kurulan firmalar,
  • TÜBİTAK, KOSGEB veya Bakanlık gibi kamu kurum ve kuruluşlarının teknoloji odaklı hibe/destek programlarından yararlanmaya hak kazanmış girişimciler veya
  • Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nde (Teknokent/Teknopark vb.) faaliyet gösteren girişimciler.

    Tekno Girişimci Destek Kredisi Detayları

500.000 TL limit belirlenen Tekno Girişimci Destek Kredisi, yazılım, donanım geliştirme, mobil teknolojileri ve uygulamalarının geliştirilmesi gibi özellikle teknolojik ürün/uygulama fikirlerini faaliyete geçirmek isteyen girişimcilere sağlanacak. Azami 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam azami 60 ay vade uygulanabilecek olan krediye dair detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler, Halkbank’ın resmi internet sitesinde yer alan girişimci kredileri ile ilgili sayfayı inceleyebilirler.

Elinde TL Olana Nerdeyse Maaş Gibi Aylık Faiz Ödemesi! 9147 TL Mevduat Faizi Kazanılıyor

TL cinsi yatırım yapmayı düşünen kişiler, bankaların faiz oranlarını ağustos ayında da araştırıyorlar.

Vadeli mevduat, borsa gibi TL cinsi yatırım araçlarında birikimlerini değerlendirmek isteyen kişilerin, ağustos ayında da en çok araştırdığı konular arasında mevduat faizi oranları ilk sıralarda yer alıyor. Hangi bankadanın, çeşitli vade sürelerine ve mevduat tutarlarınam göre ne kadar faiz sağlayacağı merak edilirken, bankalar da düzenli olarak bilgi veriyorlar.

Mevduat Faizi Hesaplaması Ağustos 2023

335 bin TL’nin ağustos ayında vadeli mevduata yatırılması durumunda, 30 günlük vade sonunda elde edilecek kazançlar şu şekilde:

335.000 TL’ye Yüzde 33 Mevduat Faizi Verilirse 30 Gün Sonunda Net Getiri: 9.147,33 TL
335.000 TL’ye Yüzde 32 Mevduat Faizi Verilirse 30 Gün Sonunda Net Getiri: 8.870,14 TL
335.000 TL’ye Yüzde 31 Mevduat Faizi Verilirse 30 Gün Sonunda Net Getiri: 8.592,95 TL
335.000 TL’ye Yüzde 27 Mevduat Faizi Verilirse 30 Gün Sonunda Net Getiri: 7.484,18 TL
335.000 TL’ye Yüzde 25 Mevduat Faizi Verilirse 30 Gün Sonunda Net Getiri: 6.929,79 TL
335.000 TL’ye Yüzde 15 Mevduat Faizi Verilirse 30 Gün Sonunda Net Getiri: 4.157,88 TL
335.000 TL’ye Yüzde 11,95 Mevduat Faizi Verilirse 30 Gün Sonunda Net Getiri: 3.312,44 TL

En Yüksek Mevduat Faizi Ağustos 2023

30 günlük vade süresi için 19 Ağustos itibariyle gerçekleşen hesaplamara göre 9.147 TL seviyesine kadar getiri sağlanırken, yüksek gelir elde etmek isteyen kişiler de en yüksek mevduat faizini hangi bankanın sunduğunu merak ediyorlar. Bankalar arasında faiz oranları değişiyor ancak güncel faiz oranlarına ve kampanyalarına, bankaların resmi internet sitelerinde bulunan mevduat faizi saylarından ulaşılabilir.

1 Kg Bulgur, 3 Kg Yoğurt, 1 Kg Çay A101’de Satılacak! 24 Ağustos 2023 A101 Aktüel Ürünler Kataloğu

A101, 24 Ağustos itibariyle raflarda yer alacak ürünleri açıkladı. Kırmızı mercimek, tam tane bulgur, yarım yağlı kaymaksız yoğurt, az yağlı beyaz peynir, esmer pilavlık bulgur, çam balı, sütlü fındık kreması ve dondurulmuş piliç nugget gibi ürünlerin yer aldığı 24 Ağustos’tan itibaren geçerli olacak A101 kataloğu yayınlandı.

A101 İndirimli Ürünler Fiyat Listesi

A101’de, 24 Ağustos itibariyle satışa çıkacak ürünler ve fiyat listeleri şu şekilde:

Toshiba 50″ Ultra HD Android Tv 9.599 TL
Toshiba 65″ Ultra HD Android Tv 15.999 TL
Onvo 55″ UHD WebOS Smart Led Tv 10.599 TL
Onvo 32″ Uydu Alıcılı Android Smart Led Tv 3.999 TL
Philips Type-C Şarj Kablosu 64,90 TL
Philips Micro USB Şarj Kablosu 47,90 TL
Philips Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık 99,90 TL
Philips Powerbank 10.000 Mah 259 TL
Philips Bluetooth Kulaklık 549 TL
Reeder S19 MAX 4/128 GB Cep Telefonu 3.199 TL

Bakanlık Temmuz Ayında Zamlanan Sosyal Yardımı Verdi! Merakla Beklenen Destek Ödemesi Tutarı Belli Oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, temmuz ayında zam yapılan sosyal yardım ödemesini ağustos ayında zamlı olarak hesaplara yatırdı.

Ağustos ayında zamlı destek ödemeleri hak sahibi kişilerin hesaplarına yatamaya başladığı için çeşitli destek programları çerçevesinde sosyal yardım alan vatandaşlar da güncel ödemelere dair gelişmeleri yakından takip etmeye başladılar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da ağustos ayında zamlı ödemeler sağlandıkça resmi internet sitesi üzerinden bilgi veriyor.

Ağustos Ayı Zamlı Sosyal Yardım Ödemesi

Ocak ve temmuz aylarında altı aylık enflasyon verilerine göre emekli ve memur maaşlarında artışa gidilirken, memur maaş zamlarının netlik kazanmasının ardından sosyal yardım ödemelerine de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı zam yapıyor. Bu çerçevede, ocak ayında gerçekleşen artış ile birlikte 3.336 TL’den 4.336 TL’ye çıkan evde bakım maaşına, temmuz ayında da memur maaş katsayısına göre zam yapıldı. Gerçekleşen artış neticesinde 5.097 TL seviyesine yükselen evde bakım maaşı, ağustos ayında hak sahiplerine iletildi. Söz konusu destek ödemesi ile ilgili bilgi veren Bakan Göktaş “Bakanlık olarak engelli bireylerin eğitim, sağlık, güvenlik, istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşmaları için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri ile toplumun her bir ferdine ulaşmaya çalışıyoruz. Hiç kimseyi arkada bırakmayan toplum vizyonumuz çerçevesinde 2023 Ocak-Temmuz döneminde vatandaşlarımıza toplam 17.4 milyar TL Evde Bakım Yardımı ödemesi yaptık. Yeni düzenlemeyle Evde Bakım Yardımı ödemelerini hak sahiplerinin hesaplarına artışlı şekilde yatırmaya başladık. Bu kapsamda Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanan 568 bin tam bağımlı vatandaşın evinde bakım veren yakınlarına bu ay toplam 2.8 milyar TL Evde Bakım Yardımı ödemesi yaptık. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim’’ dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar

4.336 TL olan evde bakım maaşı memur maaş katsayısına göre yapılan hesaplama neticesinde 5.097 TL’ye yükselirken, farklı destek ödemeler iile ilgili gelişmeler de merak ediliyor. Temmuz ayında zamlanan sosyal yardımlar hesaplar yattıkça, ilerleyen süreçte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden ya da sosyal medya hesaplarından kamuoyuna bilgi verilecek.

ABD Ve Türkiye’de Yüksek Faiz Ve Fiyatlar Konut Alımını Zorlaştırıyor

Geçen ay Fed, politika faizini %5,50 ile 21 yılın en yüksek seviyesine çıkardı. Ülkede temmuz ayında yıllık tüketici enflasyonu %3,2 olarak kaydedildi. Yüksek fiyatlar, yüksek faizler ve düşük arz nedeniyle konut alımının zorlaştığı belirtiliyor. Uzmanlar, konut kredisi faizlerinin yıl sonundan itibaren kademeli olarak düşmeye başlamasını bekliyor.

Türkiye’de konut satışları Ocak-Haziran döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre %22,1 azalarak 565 bin 779’a geriledi. Türkiye’nin ekonomik sorunları, enflasyon ve kur krizleriyle birlikte barınma krizine yol açtı. Konut, yatırım aracı olarak görüldüğünden dolayı milyonlarca vatandaş ev sahipliği sorunu yaşamaktadır. Yabancı yatırımcılar konut alarak vatandaşlık alırken, yerli vatandaşlar konutlara erişemiyor.

Türkiye’de Konut Kredisi Faizleri 20 Yılın Zirvesinde

Türkiye’de de konut kredisi faizleri Eylül 2003 sonrasında 20 yılın en yüksek seviyesi olan ortalama %36,45 seviyesine çıktı. Son dönemde bankalar neredeyse tamamen konut kredisi kullandırmayı durdurmuş durumda. Yüksek faize rağmen konut kredisi çekmek isteyenler sınırlı imkanlarla karşılaşıyor.

2023 Haziran ayına kadar Türkiye genelinde ortalama konut fiyatları %95,9 arttı. Son üç yılda birikimli artış oranı %560’a ulaştı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’na göre, 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı Türkiye genelinde 2 milyon 460 bin TL’ye, İstanbul’da ise 3 milyon 722 bin TL’ye yükseldi.

Promosyon 21 Bin 100 TL Oldu! Ağustos Ayında Sevindiren Promosyon Müjdesi Açıklandı

Bankalar ile promosyon ödemesi için anlaşmaya varıldıkça, ağustos ayında da peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Ağustos ayinin en önemli gündem maddeleri arasında promosyon ödemeleri de yer alıyor. Temmuz ayında haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte emekli maaşlarına refah payı dahil olmak üzere yüzde 25 oranında zam yapılırken, emekli promosyonu ödemeleri de merak ediliyor. Bankalar, ağustos ayı sonuna kadar devam edecek olan emekli promosyonu kampanyaları ile ilgili resmi internet siteleri üzerinden ayrıntılı bilgi verirken, maaş promosyonlarına dair araştırmalar da ağustos ayının ortalarında hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede, bankalarla promosyon ödemesi için mutabakat sağlanması halinde, yeni duyurular yayınlanıyor.

21.100 TL Promosyon Ödemesi Verilecek

Ağustos ayında da SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri, maaşlarını üç yıl boyunca aynı bankadan alacaklarına dair taahhüt vermeleri durumunda maaş aralıklarına göre promosyon ödemesi almaya hak kazanıyorlar. Emekli promosyonları bankadan bankaya farklılaştığı için emekliler de bankaların resmi internet sitelerinde yer alan promosyon kampanyalarına dair araştırmalar yapıyorlar. Emekli promosyonu ödemelerinin yanı sıra, maaş promosyonları ile ilgili de gelişmeleri yakından takip ediliyor. Türk Eğitim-Sen Konya 3 Nolu (Üniversite) Şubesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ’’NEÜ ve KTUN için maaş promosyon ihale süreci sonuçlanmıştır. Her iki üniversiteyi de Yapı Kredi Bankası almıştı. NEU 42 ay için 20100 TL, KTUN 36 ay için 21100 TL kişi başı peşin promosyon ücreti alacaktır. Üniversitelerimizdeki personellere hayırlı olsun’’ ifadeleri yer aldı.

Promosyon Açıklamaları Geliyor

21.100 TL’lik promosyon ödemesinin yanı sıra, farklı kurumlarda da promosyon miktarının belirlenebilmesi için bankalar ile görüşmeler yapılıyor. Ağustos ayında ya da önümüzdeki süreçlerde, çalışanlara sağlanacak olan promosyonlar için mutabakata varılması durumunda, yeni açıklamalar gelebilir. Üniversite ve belediye personelleri, maaş promosyonları ile ilgili güncel gelişmelere, belediyelerin YaDa üniversitelerin resmi internet sitelerinden ulaşabilirler.

8’li Tuvalet Kağıdı BİM’de Satılacak! BİM Aktüel Ürünler Kataloğu Fiyat Listesi

BİM, yayınladığı yeni katalog ile 22 Ağustos’tan itibaren satışa çıkacak ürünleri açıkladı. Tırtıklı patates cipsi, yoğurtlu ve mevsim yeşillikli patates cipsi, ketçap aromalı patates cipsi, frambuaz aromalı gazoz, portakal aromalı gazlı içecek gibi ürünler söz konusu katalogda yer alıyor.

BİM İndirimli Ürünler Fiyatları

BİM’de, 22 Ağustos itibariyle raflara dizilecek ürünler ve fiyatları şöyle:

bim-22-agustos-2023-aktuel-urunler-katalogu.webp

Sleepy Bebek Bezi Çeşitleri 225 TL

Pofu Kağıt Havlu 2 Katlı 4’lü 22 TL

Mazot ve Gübre Desteği Ağustosta Verildi Mi? Tarımsal Destek Ödemesi Bu Hafta Çiftçilerin Hesabına Yattı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarımsal destek ödemelerini çiftçilere iletmeye devam ederken, mazot ve gübre desteğinin sağlanıp sağlanmadığı merak ediliyor.

Çiftçiler, ağustos ayında da Tarım ve Orman Bakanlığı’nın belirli bir takvime göre hesaplara aktardığı tarımsal destek ödemeleri ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Bu çerçevede, ağustos ayınında iki farklı tarımsal destek ödemesi önceki haftalarda çiftçilerin hesaplarına yatırıldı. Ağustos ayının üçüncü tarımsal destek ödemesi için heyecanlı bekleyiş devam ederken, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yayınlanan bilgilendirme metni ile birlikte açıklama yapıldı.

Ağustos 2023 Tarımsal Destek Ödemesi

Ağustos ayının üçüncü tarımsal destek ödemesi bu hafta cuma günü ülke genelindeki çiftçilerin hesabına aktarıldı. 300 milyon 778 bin TL tutarında olan tarımsal destek ödemesi ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ’’Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 300 milyon 778 bin TL’lik tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını duyurdu’’ denilirken, söz konusu tarımsal destek ödemesinin alt başlıkları şöyle:

Hayvan Hastalığı Tazminatı desteği kapsamında 123 milyon 468 bin 540 TL,
Süt Analizi desteği kapsamında 86 milyon 214 bin 121 TL,
Yağlı Tohumlu Bitkiler desteği kapsamında 60 milyon 713 bin 671 TL,
Uzman Eller desteği kapsamında 17 milyon 821 bin 825 TL,
Sertifikalı Tohum desteği kapsamında 10 milyon 562 bin 938 TL,
Anaç Koyun-Keçi desteği kapsamında 1 milyon 148 bin 50 TL,
Toprak Analizi desteği kapsamında ise 849 bin 800 TL

Mazot ve Gübre Desteği Ne Zaman Yatacak?

Çiftçilerin merakla beklediği ağustos ayının üçüncü tarımsal destek ödemesinin çiftçilere iletilmesinin ardından, söz konusu destek ödemesinin ayrıntıları merak konusu oldu. Ağustos ayında verilen desteklerin alt başlıkları arasında mazot ve gübre desteğinin yer alıp almayacağı araştırılıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, mazot ve gübre desteğini ağustos ayında çiftçilere iletmedi. İlerleyen günlerde, mazot ve gübre desteği ile birlikte farklı destek ödemeleri çiftçilere sağlandıkça Bakanlığın resmi internet sitesinden ya da sosyal medya hesaplarından kamuoyuna bilgi verilecek.

Ağustos Ayında İmzalar Atıldı! Maaşlara Yüzde 95 Rekor Zam Açıklandı

Ağustos ayında toplu iş sözleşmesi imzalandıkça maaş zammı ile ilgili yeni duyurular gelmeye devam ediyor.

Ağustos ayının ilk günlerinden itibaren, maaş zamları ile ilgili gelişmeler gündemin ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. Maaş zamları için oldukça büyük öneme sahip olan toplu iş sözleşmelerinden çıkacak neticeler pek çok kişi tarafından yakından takip edilirken, sendikalar ile anlaşmaya varılması durumunda kamuoyuna bilgi veriliyor. Bu çerçevede, ağustos ayının ortalarında da maaş zamlarına dair farklı illerden gelecek açıklamalar yakından takip ediliyor.

Maaşlara Yüzde 95 Zam Yapıldı

Yaz aylarında ilk günlerinden itibaren maaş zamları i̇le ilgili art arda yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yaklaşık 7 milyon asgari ücretli çalışanın maaşlarına haziran ayında yüzde 34 oranında zam yapılırken, emekli ve memur maaş zammı ise temmuz ayında belli oldu. Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından, emekli maaşlarında refah payı dahil olmak üzere yüzde 25 artış sağlanırken, memur maaşlarında ise enflasyon farkına ek olarak 8077 TL seyyanen artışa getirildi. Söz konusu maaş zamlarının yanı sıra, belediye personelleri de toplu iş sözleşmelerinden çıkacak neticeleri ağustos ayında yakından takip ediyorlar. Bu kapsamda, hizmet İş Sendikası tarafından yapılan açıklamaya göre Çekerek Belediyesi ile toplu iş sözleşmesi imzalandı. Maaşlara yüzde 95 oranında artış sağlayan toplu iş sözleşmesine dair bilgi veren Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız “Toplu iş sözleşmesinin ve ek protokolün imzalanmasında emeği geçenlere sendikamız, şahsım ve tüm emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim.  İmzalanan toplu iş sözleşmesi ve ek protokol tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Ağustos Ayı Maaş Zamları 2023

Ağustos ayında farklı kurumlarda ve belediyelerde maaş zammının belirlenebilmesi için sendikalar ile toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sürüyor. Önümüzdeki haftalarda, toplu iş sözleşmesi imzalandıkça maaş zamlarına ve sosyal haklara dair ayrıntılı olarak kamuoyuna bilgi verilebilir. Maaş zamları ve toplu iş sözleşmeleri ile ilgili güncel gelişmelere erişmek isteyen kişiler, belediyelerin resmi internet sitelerini ya da sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirler.