Halkbank 6 Ay Geri Ödemesiz Kredinin Kimlere Verileceğini Açıkladı! 500 Bin TL 60 Ay Vadeyle Geri Ödenecek

Halkbank’ın farklı meslek grupları ve sektörler için hayata geçirdiği kredi paketleri ile ilgili araştırmalar devam ediyor.

Ağustos ayının ortaları itibariyle bankaların güncel kampanyaları pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Ağustos ayında yapılacak olan alışverişler sonucunda sağlanacak olan puanlara, mobil uygulama üzerinden müşteri olan kişiler için hayata geçirilen faizsiz kredilere ya da nakit avanslara, arkadaşlarını davet eden kişilere sağlanacak olan ödüllere dair araştırmalar sürerken, kredilerin detayları merak ediliyor. Halkbank da geçtiğimiz süreçte resmi internet sitesinden yayınladığı bilgilendirme metni ile birlikte, girişimci kredileri ile ilgil bilgi verdi.

Halkbank Girişimci Kredileri

Ağustos ayında, kendi işini kurmak ya da kurduğu işi büyütmek isteyen vatandaşlar, bankaların kredi kampanyalarını yakından takip ediyorlar. Halkbank da söz konusu kredilere dair ayrıntılı açıklamda bulundu. Bu çerçevede, Tekno Girişimci Destek Kredisi ile ilgili araştırmalar sürüyor.

Tekno Girişimci Destek Kredisi

6 ay geri ödemesiz olan Tekno Girişimci Destek Kredisi ile ilgili yapılan açıklamaya göre, sektörde faaliyet gösteren firmaların mal ve hizmet alımı, maaş ödemesi, kira ödemesi başta olmak üzere işletme giderlerinin, ofis malzemesi/ekipman, yazılım/donanım ve program alımlarının finansmanını karşılamalarına Halkbank destek oluyor. Kredinden faydalanabilmek için şartlar şu şekilde:

  • Bilişim ve Yazılım sektöründe faaliyet gösteren veya bu sektörde faaliyet göstermek üzere kurulan firmalar,
  • TÜBİTAK, KOSGEB veya Bakanlık gibi kamu kurum ve kuruluşlarının teknoloji odaklı hibe/destek programlarından yararlanmaya hak kazanmış girişimciler veya
  • Teknoloji Geliştirme Bölgeleri’nde (Teknokent/Teknopark vb.) faaliyet gösteren girişimciler.

    Tekno Girişimci Destek Kredisi Detayları

500.000 TL limit belirlenen Tekno Girişimci Destek Kredisi, yazılım, donanım geliştirme, mobil teknolojileri ve uygulamalarının geliştirilmesi gibi özellikle teknolojik ürün/uygulama fikirlerini faaliyete geçirmek isteyen girişimcilere sağlanacak. Azami 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam azami 60 ay vade uygulanabilecek olan krediye dair detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler, Halkbank’ın resmi internet sitesinde yer alan girişimci kredileri ile ilgili sayfayı inceleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir