Emekli Zammı İçin AK Parti’den Açıklama Geldi!

Emekli maaş zamları ile ilgili gelişmeler yakından takip edilirken, önümüzdeki süreçte ek bir artış yaşanıp yaşanmayacağı merak ediliyor.

Temmuz ayında emekli maaşlarına yüzde 25 zam yapılmasına karar verilmişti ancak en düşük emekli maaşına yıl içinde ara zam yapıldığı için 7500 TL altında olan maaşlar i̇çin kök maaş üzerinden hesaplamalar yapıldı. Gerçekleşen hesaplamalar neticesinde, en düşük emekli maaşı 7500 TL kalmaya devam etti. Bu çerçevede, emekli maaşında ilave bir artış olup olmayacağı merak edilirken, Ağustos ayının sonlarına doğru yaklaşırken yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Emekliye Ek Zam Yapılacak Mı?

Emekli maaşlarına sonbaharda ara zam yapılacağına dair çeşitli iddialar sıklıkla gündeme geliyor ancak sonbaharda emekli maaşına aram zam yapılacağı henüz netlik kazanmış değil. Emekli maaştan ilgili açıklamalar yakından takip edilirken AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Resul Kurt da Ahaber canlı yayında değerlendirmelerde bulundu. Kademeli bir artışın ya da en düşük emekli maaşında yeni bir düzenlemenin yapılabileceğini belirten Kurt “Bu kişiler yapılan zamdan hiç faydalanmadım diye itiraz ediyor. Ama bu kişilerin maaşı 7 bin 500 liraya tamamlanıyor. Aradaki fark sübvanse ediliyor. Burada farklı bir yöntem bulunabilir. Bir miktar baz ücret eklenebilir. En düşük emekli maaşının 10 bin lira olması isteniyor. Bu sefer de 9 bin 500 lira maaş alan kişi “Bana 500 lira zam geldi” diye serzenişte bulunacak. Bu nedenle bu süreçte herkesi memnun etmek mümkün olmayabiliyor. Benim beklentim kök ücretlerde bir düzenleme ve kademeli bir artış yapılması yönünde” dedi.

Ağustos Ayı Emekli Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Ağustos ayında emekli maaşlarına zam yapılıp yapılmayacağı ile ilgili araştırmalar hız kesmeden devam ederken, emekli maaş ödemeleri ne zaman gerçekleşeceğini merak merak ediliyor. SSK ve Bağkur emeklilerine, tahsis numarasının son rakamına göre ödeme yapılıyor. Bu kapsamda, 17 Ağustos’ta başlayan emekli maaşı ödemeleri, 28 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir