Erdoğan’ın Zafer Bayramı Konuşması Atatürk’ün Yerini İstiyor Yorumlarına Neden Oldu

Erdoğan’ın Zafer Bayramı kutlamaları sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görülen ilginç detay, haberin odak noktası haline geldi. Külliye’de aynı büyüklükte iki pankartın bulunduğu ifade edildi. Bu pankartlardan biri Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, diğeri ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı gösteriyordu. 

Erdoğan, Zafer Bayramı’nın önemini vurgulayarak, “Ağustos ayı zaferler ayıdır” dedi ve tarihi zaferlerin anısını canlı tuttu. Ancak FAZ, Erdoğan’ın bu konuşmasının, Atatürk’ün mirasına vurgu yapması ve aynı alanda Atatürk ve Erdoğan’ın posterlerinin bulunmasıyla “Atatürk’ün yerini istiyor” şeklinde yorumlandığını belirtti. 

Erdoğan’ın konuşmasının bir bölümünde şunları dile getirdiği kaydedildi: “26 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği hücum emriyle ordumuz Büyük Taarruzu başlatmıştı. Düşman hatlarını birer birer dağıtan kahraman ordumuz, 30 Ağustos günü gerçekleşen Başkomutan Meydan Muharebesi’yle, Yunan işgal kuvvetlerinin önemli bir bölümünü imha ederek, İzmir yolunu açmıştı. Büyük Taarruz’un başlamasından 15 gün sonra, kaçan düşmanın yakıp yıktığı İzmir semalarında Türk bayrakları dalgalanıyordu.”

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir