İçişleri Bakanı Duyurdu! Hane Başına 15 Bin Lira Yardım Parası Verilecek

Dün akşam saatlerinde başlayan güçlü sağanak yağış, hayatı resmen felç etti. İstanbul’da sel ve su baskınlarına neden olan yağmur, çok sayıda araç, dükkan ve konutun zarar görmesine neden oldu. Hal böyle olunca da İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan açıklama geldi.

İstanbul’un bazı bölgelerinde etkili olan ve adeta hayatı felç eden yağmur nedeniyle çok sayıda bina zarar gördü. Bazı metro istasyonları, bazı hastaneler ve konutlarda su baskınları meydana gelirken yollar göle döndü. Can kaybının ve yaralanmaların yaşandığı sel olayında İçişleri Bakanı, herkesi sakinleştirecek açıklamayı yaptı.

İstanbul’u Sel Aldı!

İstanbul’da dün akşam itibarıyla bazı bölgelerde etkili olan kuvvetli sağanak yağış, yerini sele bıraktı. Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece’deki yollar adeta göle dönerken, birçok ev ve iş yerini su bastı.

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile bazı metro istasyonlarında meydana gelen su baskınları, ulaşımı aksattı. Dün akşam saatlerinde bastıran yağmur nedeniyle çok sayıda vatandaş mağdur oldu.

12 Yaralı 2 Can Kaybı Var!

Dün akşam İstanbul’da başlayan yağmur nedeniyle 12 vatandaş yaralandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamada sel sularına kapılan 2 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise taşkınlar nedeniyle yaralanan 12 kişinin tedavisinin devam ettiğini açıkladı.

1754 Ev ve İşyeri Etkilendi!

Etkili olan yağışlar nedeniyle hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar dışında çok sayıda ev ve iş yeri de zarar gördü. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada 1754 hane ve iş yerinin kullanılamaz halde olduğu bildirildi. Ayrıca selde yaşanan ölümlerle ilgili bir soruşturma da başlatıldı.

Etkilenen Ailelere 15 Bin Lira Yardım Parası Verilecek

Konuyla ilgili çalışmalar devam ederken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sel ve su baskınlarından etkilenen ailelere 15 bin lira yardım parası verileceği kaydedildi. Sosyal medya hesabı X’ten paylaşım yapan Yerlikaya şunları kaydetti:

“İstanbul’da, Valiliğimiz koordinasyonunda kaymakamlarımız tarafından sel ve su baskınlarından olumsuz etkilenen yerlerin zarar tespit çalışmaları başladı. İlk etapta sel ve su baskınlarından etkilenen ailelerimize hane başına; AFAD’dan 10 bin TL, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından 5 bin TL olmak üzere toplam 15 bin lira yardım ödemesi yapılacaktır. Rabbim her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir