Mazot ve Gübre Desteği Ağustosta Verildi Mi? Tarımsal Destek Ödemesi Bu Hafta Çiftçilerin Hesabına Yattı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarımsal destek ödemelerini çiftçilere iletmeye devam ederken, mazot ve gübre desteğinin sağlanıp sağlanmadığı merak ediliyor.

Çiftçiler, ağustos ayında da Tarım ve Orman Bakanlığı’nın belirli bir takvime göre hesaplara aktardığı tarımsal destek ödemeleri ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Bu çerçevede, ağustos ayınında iki farklı tarımsal destek ödemesi önceki haftalarda çiftçilerin hesaplarına yatırıldı. Ağustos ayının üçüncü tarımsal destek ödemesi için heyecanlı bekleyiş devam ederken, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yayınlanan bilgilendirme metni ile birlikte açıklama yapıldı.

Ağustos 2023 Tarımsal Destek Ödemesi

Ağustos ayının üçüncü tarımsal destek ödemesi bu hafta cuma günü ülke genelindeki çiftçilerin hesabına aktarıldı. 300 milyon 778 bin TL tutarında olan tarımsal destek ödemesi ile ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ’’Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 300 milyon 778 bin TL’lik tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını duyurdu’’ denilirken, söz konusu tarımsal destek ödemesinin alt başlıkları şöyle:

Hayvan Hastalığı Tazminatı desteği kapsamında 123 milyon 468 bin 540 TL,
Süt Analizi desteği kapsamında 86 milyon 214 bin 121 TL,
Yağlı Tohumlu Bitkiler desteği kapsamında 60 milyon 713 bin 671 TL,
Uzman Eller desteği kapsamında 17 milyon 821 bin 825 TL,
Sertifikalı Tohum desteği kapsamında 10 milyon 562 bin 938 TL,
Anaç Koyun-Keçi desteği kapsamında 1 milyon 148 bin 50 TL,
Toprak Analizi desteği kapsamında ise 849 bin 800 TL

Mazot ve Gübre Desteği Ne Zaman Yatacak?

Çiftçilerin merakla beklediği ağustos ayının üçüncü tarımsal destek ödemesinin çiftçilere iletilmesinin ardından, söz konusu destek ödemesinin ayrıntıları merak konusu oldu. Ağustos ayında verilen desteklerin alt başlıkları arasında mazot ve gübre desteğinin yer alıp almayacağı araştırılıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, mazot ve gübre desteğini ağustos ayında çiftçilere iletmedi. İlerleyen günlerde, mazot ve gübre desteği ile birlikte farklı destek ödemeleri çiftçilere sağlandıkça Bakanlığın resmi internet sitesinden ya da sosyal medya hesaplarından kamuoyuna bilgi verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir