Bloodborne PC ve PS5 İçin Beklenenden Geç Gelecek

Bilindiği üzere, 2015 yılında sadece PS4 için piyasaya sürülen Bloodborne, bir süredir PC platformuna geleceği söylentileriyle gündemdeydi. Ancak, henüz resmi bir onay gelmemişti. Bugün ise Bloodborne Remaster hakkında yeni bilgilere ulaşıldı ve görünüşe göre PC kullanıcılarının bekleyişi bir süre daha devam edecek.

Bilinmeyenler için, FromSoftware imzasını taşıyan ve çoğu kişinin Elden Ring veya Dark Souls serileri ile tanıştığı Bloodborne, soulsborne türünün en parlak örneklerinden biri olarak kabul ediliyor. Öyle ki, Elden Ring’in öncesi olarak bu türde birçok oyuncuyu büyülemeyi başardı. Bu nedenle, şimdi tüm dikkatler, oyunun PC ve PS5 Remaster sürümlerine çevrildi, diyebiliriz.

Bugün, Gaming Leaks’te ortaya çıkan yeni bir sızıntıyla, Bloodborne Remaster’ın gerçekten geliştirilmekte olduğu ve hedeflenen çıkış tarihinin 2025 olduğu açıklandı. Bu tarih, oyunun orijinal çıkışının 10. yıl dönümüne denk gelmesiyle oldukça anlamlı bir tercih olarak göze çarpıyor. Ayrıca, sızıntıda hem Bloodborne Remaster hem de Horizon Zero Dawn Remaster sürümlerinin geliştirilmesinde Nixxes Software’ın sorumlu olduğu belirtiliyor.

Paylaşılan bilgilere göre, Bloodborne Remaster için oyuncuların bir süre daha beklemesi gerekebilir gibi görünüyor. Ancak bu oyunla ilgili süregelen söylentiler ve beklentiler göz önüne alındığında, Sony’den bir sürpriz duyuru da beklememiz mümkün.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir