Bursa’da Orman Yangını: Rüzgarın Etkisiyle Etkisi Artıyor

Bursa’nın Mudanya ilçesinde, Göynüklü ile Altıntaş mahalleleri arasında başlayan orman yangını, hızla büyüyor. Rüzgarın etkisiyle hızla ilerleyen yangına karşı mücadele ekipleri, hem karadan hem de havadan yangını söndürmek için çalışıyor.

Yangın, bugün saat 16.00 sularında çıktı ve hızla yayılmaya başladı. Vatandaşlar, yükselen dumanları fark ederek durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Şiddetli rüzgarın yangını daha da büyütmesiyle birlikte, yangınla mücadele için tüm ekipler seferber edildi.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve arama kurtarma ekipleri, yangının kontrol altına alınması için bölgeye sevk edildi. Ayrıca, havadan destek sağlamak amacıyla helikopterler de görevlendirildi. Yükselen dumanlar, şehrin birçok noktasından görülüyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir