Cumhurbaşkanı Öncülüğünde Kabine Toplantısı Bugün Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyaretinin ardından Kabine toplantısına başkanlık edecek. Toplantıda Soçi’deki görüşme tüm detaylarıyla ele alınacak. İç ve dış siyasetteki son gelişmeler ve ekonomik durum da masada olacak.

Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler, Tahıl Koridoru anlaşması ve Ankara-Moskova ilişkilerine dair alınacak kararlar da toplantının önemli başlıkları arasında.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun bir diplomasi trafiği de sürdürüyor. Hindistan’daki G20 Liderler Zirvesi’ne katılacak ve ardından Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılacak. Bu toplantılarda dünya liderleriyle bir araya gelecek.

Ekonomi tarafında ise gözler Orta Vadeli Program’a çevrildi. Ekonominin 3 yıllık yol haritasının belirleneceği programın hazırlıkları tamamlanmak üzere. Program, orta vadeli öngörülerin yanı sıra yapısal reform adımlarını içerecek ve toplantıda son değerlendirme yapılacak.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir