Fas’ta Büyük Deprem! Çok Sayıda Ölü Ve Yaralı Var

Fas’ta meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 632 kişi hayatını kaybetti ve 329 kişi yaralandı. Ölümler Marakeş, Azilal, Agadir, Varzazat ve Chichaoua gibi şehirlerde yaşandı.

Fas İçişleri Bakanlığı; yerel kurumların, emniyet güçlerinin ve sivil savunma ekiplerinin deprem nedeniyle oluşan zararı tespit etmek ve yardım sağlamak için seferber olduğunu belirtti. Vatandaşlara sakin olmaları ve paniğe kapılmamaları çağrısı yapıldı.

Kurtarma ekipleri, yıkılan binaların enkazında mahsur kalanları kurtarmaya çalışıyor. Ancak depremden sonra yolların hasar görmesi ve kapanması nedeniyle ekiplerin deprem bölgelerine ulaşmakta zorlandığı bildirildi.
Fas Kanal 1 Televizyonu, depremin pek çok kentte hasara yol açtığını raporladı. Bazı binaların çöktüğü Marakeş’te deprem sonrası sokaklara çıkan halkın görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Ayrıca deprem Marakeş’in tarihi surlarının bir kısmında da zarara neden oldu. Yerel basın; Rabat, Kazablanka, Meknes, Agadir ve Fes gibi şehirlerde depremin hissedildiğini bildirdi. Almanya Sismoloji Merkezi, depremin büyüklüğünü 7 olarak açıkladı.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir