Feyyaz Uçar Barista Kursundan Mezun Oldu

Son dönemde pazar payı hızla artan kahve sektörü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın barista yetiştirme programına ilgi gösterenler arasına Türk futbolunun efsane isimlerinden Feyyaz Uçar’ı da ekledi. Ünlü futbolcu, aldığı eğitimden son derece memnun olduğunu dile getirirken, “Bu kadar detaylı bir eğitimi daha önce hiç görmemiştim. Hocalarımız, her gün bize yeni şeyler öğretmek için ellerinden geleni yaptılar” şeklinde konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın barista kursuna, sadece meslek edinmek isteyen gençler değil, aynı zamanda kendi işletmesini kurmayı hedefleyen girişimci adayları da büyük ilgi gösteriyor. Sektörün en başarılı baristalarını yetiştiren Meslek Fabrikası’nın kurslarına katılan bir mezun, dikkatleri üzerine çekti ve ona “Gol krallığından barista krallığına geçti” yakıştırması yapıldı. Türk futbolunun efsanelerinden olan 59 yaşındaki “Kibar Feyzo” lakaplı Feyyaz Uçar, Seferihisar’da aldığı barista kursunu başarıyla tamamladı ve şimdi kendi kahve dükkanını açmayı dört gözle bekliyor.

‘’Artık İzmirliyim’’

Urla’da 10 yıldır yaşayan ve artık kendini İzmirli olarak gördüğünü ifade eden efsane futbolcu Feyyaz Uçar, şunları dile getirdi: “Yakın bir gelecekte eşim Urla’da bir işletme açmayı planlıyor. Ona yardımcı olmak amacıyla, eşimin önerisi üzerine kahvecilik konusuna ilgi duymaya başladım. Eşim, ‘Kesinlikle kahve servisi yapacağız, sen de bana yardımcı olabilirsin’ dedi. Bu mekânı tercih etmemizin nedeni, burada kapsamlı ve harika bir çalışma örneği sunuluyor olmasıdır. Hocalarımız her konuda bize büyük destek verdiler. Ben hayatımda bu kadar detaylı bir çalışma görmemişimdir. Hocalarımız her gün her an bize yeni şeyler öğretmeye çalıştılar.”

‘’Kahve Krallığı İddiam Yok’’

Daha önce kahve içmekten pek hoşlanmayan Uçar, şimdi ise bu içeceği daha fazla takdir ediyor. Uçar, “Kahve içtikçe bu tadı daha çok sevmeye başladım. Gelecekte daha fazla kahve yapmayı düşünüyorum. Kahve dünyasının lideri olma iddiam yok, rekabeti seviyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve buradaki tüm dostlarımız, mekânımızın açılışında bizlere onurlandırıcı bir ziyarette bulunurlarsa çok mutlu oluruz,” şeklinde konuştu.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir