Gaziantep FK, Yeni Teknik Direktörünün Marius Sumudica Olduğunu Duyurdu

Kulüp, daha önce 2019-2021 yılları arasında başarılı bir şekilde görev yapan Marius Sumudica’yı takımın başına getirme kararı aldı. Sumudica, sezon sonuna kadar Gaziantep FK’nın başında olacak.

Gaziantep FK, Süper Lig’deki yerini sağlamlaştırmak ve daha fazla başarı elde etmek amacıyla teknik direktör Marius Sumudica ile anlaşma sağladı. Sumudica, daha önce kırmızı-siyahlı ekibi çalıştırmış ve bu dönemde 51 maça çıkmıştı. Marius Sumudica, bu süreçte 1.55 puan ortalaması yakaladı.

Kulüp tarafından yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gaziantep Futbol Kulübümüz, Teknik Direktör Marius Sumudica ile sezon sonuna kadar anlaşmaya varmıştır. 2019-2021 yılları arasında kulübümüzde 51 müsabakaya çıkan ve 1.55 puan ortalaması yakalayan başarılı teknik adam, kulübümüzün başarısı için görev alacak. Marius Sumudica’ya kulübümüze bir kez daha hoş geldin diyor, armamız altında başarılar diliyoruz.”

Marius Sumudica, Gaziantep FK’nın başında geçirdiği 1.5 yıl boyunca 20 galibiyet, 12 yenilgi ve 19 mağlubiyet elde ederek 1.55’lik puan ortalaması tutturmuştu.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir