Google Fotoğraflar Android 14 ile Birlikte Ultra HDR Formatını Destekleyecek

Google, mayıs ayında Android 14 Beta 2 sürümünü kullanıcılarla buluşturdu. Android 14 Beta 2 ile birlikte, standart JPEG görüntülerle tam uyumlu olan 10 bit HDR görüntülere destek sağlayan yeni bir Ultra HDR formatı da tanıtıldı. Yeni bir rapora göre, Google’ın kendi uygulamaları da bu yeni Ultra HDR formatını destekleyebilir.

Google’ın yeni Ultra HDR formatına destek sunan ilk uygulama, Google Fotoğraflar oldu. Bu yenilik sayesinde, SDR (Standart Dinamik Aralık) görüntüler artık HDR özelliğine sahip olmayan ekranlarda sorunsuz bir şekilde görüntülenebilecek. Ancak eğer bir HDR uyumlu ekran kullanılıyorsa, renkler ve kontrast daha belirgin bir şekilde ortaya çıkacak.

Google Fotoğraflar’ın son güncellemesi, fotoğraflarınızı mükemmel kalitede korurken JPEG formatında görüntülemenize imkân tanıyan önemli bir özellik sunuyor. Bu yenilik, AssembleDebug tarafından paylaşılan Android uygulamasının 6.51.0.561138754 sürümünde ortaya çıktı. Bu sürümde yer alan bazı dizeler, Ultra HDR desteğine işaret ediyor ve bu da Android 14 ile birlikte diğer üçüncü parti uygulamaların da bu özellikten faydalanabileceğini gösteriyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir