iPhone 15 Fiyatı İle Dudak Uçuklatıyor

Bunlar arasında Dynamic Island, USB-C bağlantı noktası ve 48 megapiksel ana kamera gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca iPhone 15, titanyum kasa ve periskop lens ile donatılacak. iPhone 15’in fiyatı hala resmi olarak açıklanmış değil. Ancak Türkiye’de vergilerle birlikte 60 bin liranın üzerinde olması bekleniyor.

Akıllı telefon sektörünün önde gelen markalarından biri olan Apple, iPhone 15 modelini tanıtmak için bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Ayrıca şirketin bu lansmanda Apple Watch Series 9’u da tanıtması bekleniyor. iPhone 15’in özellikleri arasında titanyum kasa ve periskop lens gibi yeniliklerin yer aldığı söyleniyor. 

iPhone 15 Ne Zaman Piyasaya Sürülecek

12 Eylül 2023 Salı günü Türkiye saati ile 20.00’da iPhone 15’in lansmanı, yapılacak. Ayrıca Apple’ın iPhone 15 için ön siparişlerin gelecek hafta başlaması bekleniyor.

Apple, henüz iPhone 15 serisinin resmi fiyat listesini duyurmadı. Ancak yabancı teknoloji sitelerinde yer alan bilgilere göre, iPhone 15 serisinin en ekonomik modelinin başlangıç fiyatının 799 dolar civarında olması bekleniyor.

Türkiye’de şu an itibarıyla iPhone 14 serisinin en uygun fiyatlı modeli 48 bin lira civarında bulunuyor. Ancak iPhone 15’in Türkiye’deki başlangıç fiyatının 60 bin liranın üzerinde olması bekleniyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir