İslam Memiş Şiddetle Uyardı! Altın Borcu Olan Ertelemesin 3000 Lira Olma İhtimali Var

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yine şok bir altın tahmininde bulundu.

Altın ve dolar tahminleriyle ünlenen piyasa kahini İslam Memiş, gram altın fiyatıyla ilgili 3000 liralık bir tahminde bulundu. Orta Vadeli Program’a (OVP) Youtube hesabından paylaştığı videoda değinen İslam Memiş, yaptığı yeni açıklamalarda dolar tahminini de duyurdu. Bu kapsamda herkesi şaşırtacak bir tahminde bulunan İslam Memiş, hem dolar hem de altınla ilgili öngörülerini açıkladı.

Altın kahini olarak da bilinen İslam Memiş, Orta Vadeli Program’ın açıklanmasının ardından yeni bir video yayımladı. Temmuz ayında yayımladığı videoya atıfta bulunan Memiş, altın tahminini güncelledi. Ardından dolar tahmininde de bulunan piyasa uzmanı, videosunu izleyen yatırımcı takipçilerini şaşırttı.

Dolar Kurunda 50 TL’lik Tahmin!

Altın hakkında çeşitli yorumlar yapan İslam Memiş, OVP’nin açıklanmasının ardından tahminlerini güncelledi. Altın borcu olanlara kötü haberler veren Memiş, alım fırsatı kollayanlar için de yorum yaptı. Orta Vadeli Program’ın açıklanmasının ardından Memiş, yeni videosunda dolar kuruna değinen uzman isim, 2025 yılı için program kapsamında 43.90 TL seviyesinin beklendiğini kaydetti. Kendi tahmininin 50 TL olduğunu söyleyen Memiş, gram altında yeni rekorların geleceğinin altını çizdi.

2026 Yılı Altın Fiyat Tahmini

Gram altın fiyatının Eylül itibarıyla 1700 TL seviyesinin altında olduğunu söyleyen Memiş, Ekim ayında yükseliş beklediğini yineledi. Daha sonra ise 2026 yılına yönelik bir tahminde bulundu.

2026 yılında gram altın fiyatının 3000 lira ile 3500 lira arasında olacağını tahmin eden Memiş, bunun uzun vadeli bir beklenti olduğunun altını çizdi. Ayrıca, resmi tahminlere dayanarak bu yorumu yaptığını ve kesin bir şey olmadığını vurguladı.

9 Eylül 2023 Haftasonu Gram Altın Fiyatı 

Hafta boyunca dalgalanan gram altın, genel görünüş itibarıyla düşüşteydi. Haftaya 1.666 lira seviyesinde başlayan gram altın, 1.652 liraya kadar geriledi. Haftalık kapanış 1.654 lira seviyesinden yapılırken, çeyrek altında da durum benzerdi.

*Hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir