Lenovo Legion Akıllı Gözlükleri Tanıtıldı

Bu hafta oyun tutkunlarına yönelik güçlü sistemler ve ekipmanlar tanıtarak dikkatleri üzerine çeken Lenovo’nun sürprizi, Lenovo Legion Glasses oldu. Bu ürün özellikle Lenovo Legion Go konsoluyla uyumlu olarak geliştirilmiş olsa da farklı cihazlarla da sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

Lenovo Legion Glasses, iki adet micro-OLED Full HD ekranla donatılmış zengin gerçeklik gözlükleri olarak dikkat çekiyor. Bu ekranlar, 60Hz tazeleme hızı ve 100 derecelik geniş bir görüş açısı sunuyor. Ayrıca, gözlük, bir kamera, iki mikrofon ve iki hoparlör gibi özelliklerle donatılarak eksiksiz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Gözlük, USB Tip-C bağlantısı sayesinde harici kaynaklara kolayca bağlanabilme özelliği sunuyor. Ayrıca, Windows, macOS ve Android cihazları ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Kafa takibi ve göz takibi gibi özelliklere sahip olan bu gözlük, harici kaynağa ihtiyaç duysa da birçok kontrol işlevini kendi üzerinden gerçekleştirebiliyor.

Lenovo Legion Glasses, zengin gerçeklik uygulamalarına uyum sağlayabilmenin yanı sıra güneş gözlüğü olarak da kullanılabilme özelliği sunuyor. Bu etkileyici özelliklere sahip olan Lenovo Legion Glasses, 499 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir