Mercedes G Serisi’nin Elektrikli ve Kompakt Versiyonun Geliştirildiğini Açıklandı

Mercedes-Benz’in CEO’su Ola Kallenius, G-Serisi’nin daha kompakt bir versiyonunu geliştirdiklerini resmi olarak doğruladı. Alman markanın lideri, Münih Otomobil Fuarı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, “Küçük G” adını verdikleri bu yeni modelin birkaç yıl içinde seri üretim aşamasına geçeceğini duyurdu.

Henüz çok fazla detay bulunmasa da küçük G-Serisi, giriş seviyesi elektrikli otomobiller için tasarlanmış olan MMA modüler platformu üzerine inşa edilecek dört tekerlekten çekişli bir crossover olarak öne çıkıyor gibi görünüyor. Daha küçük boyutunu yansıtmak amacıyla, bu yeni modelin adının “g-Serisi” (g-Class) olarak değiştirileceği belirtiliyor.

Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

Şirketin yayınladığı ipucu görseline göre, Mercedes-Benz tasarımcıları, kompakt G-Serisi’ni standart SUV ile aynı köşeli tasarımı ve bagaja monte stepneyi koruyarak sunmayı planlıyor. Bu araç, çift elektrik motoru ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmış olarak piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Mercedes, henüz çok fazla ayrıntı paylaşmamış olsa da bu aracın 2025’ten önce piyasaya sürülmeyeceği tahmin ediliyor. Boyut açısından, Suzuki Jimny kadar küçük olması pek olası görünmüyor, belki de Jeep Wrangler gibi daha büyük bir boyutta olabilir. Küçük G-Serisi’nin iki kapılı mı yoksa dört kapılı mı olacağı hakkında henüz kesin bilgi bulunmamaktadır.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir