MİT, PKK/YPG Terör Örgütünün Finans Sorumlusunu Etkisiz Hale Getirdi

MİT, terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye’deki finansal kaynaklarını kesmeyi ve bölgedeki etkisini zayıflatmayı hedefledi. Bu doğrultuda, terör örgütünün Suriye Kamışlı’daki finans sorumlusu Zülfiye Binbir’i hedef olarak belirledi.

MİT, Binbir’in hareketlerini yakından takip ederek sahadan elde ettiği istihbarat verileriyle operasyon kararı aldı. Yeşil kategoride yer alan terörist Zülfiye Binbir, MİT’in başarılı operasyonu sonucunda etkisiz hale getirildi.

Zülfiye Binbir, Türkiye’de uzun yıllar faaliyet göstermiş ve çeşitli eylemlerde yer almıştı. 2011 yılında Muş Valiliği’nde staj yapan kaymakam adayı Kenan Erenoğlu ve askerlik hizmetini ifa eden Aykut Çelik’in kaçırılması gibi eylemlerin organizasyonunda yer aldığı için uzun süredir MİT tarafından takip ediliyordu.

Terör örgütünün Suriye’deki faaliyetlerine darbe vuran MİT, Türkiye’nin güvenliği için çalışmalarını sürdürüyor.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir