Playstation Portal Çıkış Tarihi Açıklandı

Sony, PS5’i taşınabilir bir el konsoluna dönüştüren PlayStation Portal’ın resmi çıkış tarihini duyurdu. PS5 için özel olarak geliştirilen bu taşınabilir yayın cihazı, dünya genelinde Kasım ayında piyasaya sürülecek.

Daha önce “Project Q” olarak bilinen PS Portal, ilk olarak mayıs ayında gündeme gelmişti ve çıkış tarihi olarak Kasım ayının işaret edildiği söyleniyordu. Ancak, cihazın resmi duyurusu geçtiğimiz hafta yapıldı ve Sony, bu taşınabilir cihazı “PlayStation Portal” adıyla tanıttı. Ayrıca, PlayStation Portal’a özel olarak geliştirilen “Pulse Elite” ve “Pulse Explore” kulaklıklarını da duyurdu.

199.95 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya sürülen PlayStation Portal, PS5 tabanlı bir yayın cihazı olarak karşımıza çıkıyor. Cihazın özellikleri arasında ise her iki yanında DualSense uyumlu kontrolcüler ve sekiz inçlik bir LCD ekran bulunuyor. PlayStation Portal, Wi-Fi üzerinden oyunların 1080P çözünürlükte ve 60 fps hızında yayınlanmasına imkân tanıyor.

Bugün Sony, resmi X (eski adıyla Twitter) hesabından yaptığı bir paylaşımla PlayStation Portal’ın 15 Kasım’da “belirli pazarlarda” piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ön siparişler ise ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturya, Belçika, Lüksemburg, Hollanda, İtalya, İspanya ve Portekiz’de başladı. Japonya ve Kanada’da ise 29 Eylül’de ön siparişlerin başlayacağı belirtildi.

Playstation Portal’ın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. Ancak, küresel çıkış tarihi olan 15 Kasım göz önüne alındığında, perakende kanalları üzerinden uluslararası siparişlerin mümkün olabileceği düşünülebilir.

Yayınlayan

Murat Beyoğlu

Murat Beyoğlu

14 Nisan 2002 tarihinde Afyon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamladım. Şu anda medyabey.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir